Użytkownicy serwisu z wyżej wymienionych krajów Ameryki Północnej będą musieli zwiększyć koszty za korzystanie z platformy.

Nowy makabryczny trend. Gdy fascynacja internetem idzie o krok za daleko…

Netflix znów podnosi ceny abonamentu

To kolejne zmiany w wykonaniu amerykańskiego giganta. Tym razem Netflix wprowadza wyższe ceny abonamentu dla swoich klientów w USA i Kanadzie. Po dwóch latach subskrybenci w Ameryce Północnej znów muszą się przyzwyczaić do większych kwot.

Netflix ma w ofercie kilka pakietów. Jak wyglądają nowe ceny dla klientów w USA i Kanadzie? W przypadku abonamentu podstawowego (basic) koszty wyniosą 9,99 dolara [wcześniej 8,99 dolara]. Plan standardowy po podwyżce to 15,49 dolara [wcześniej 13,99 dolara], z kolei pakiet premium wyniesie 19,99 dolara [17,99 dolara przed podwyżką].

Netflix podnosi ceny o 1 dolara [około 4 złote] w górę i maksymalnie o 2 dolary [8 złotych]. Fundusze uzyskane z nowych kwot abonamentu mają pomóc w realizacji jeszcze większej liczby własnych filmów i seriali.

Nowy cennik obowiązuje wszystkich subskrybentów. Wszyscy otrzymają stosowny e-mail, będzie można również zrezygnować z dalszego korzystania z platformy, jeżeli ktoś nie zaakceptuje zmian.

Ceny w górę. Co z polskimi klientami Netflixa?

Wraz z komunikatem amerykańskiej firmy pojawiają się naturalnie pytania o ewentualne wzrosty cen abonamentu w Polsce. Przykładowo w ubiegłym roku Netflix zmniejszył kwoty pakietów dla klientów w Indiach.

W przypadku Polski ceny wzrosły w połowie 2021 roku, ale na chwilę obecną nie ma żadnych sygnałów w kwestii kolejnych zmian. Aktualnie za pakiet podstawowy trzeba zapłacić 29 złotych miesięcznie. Wersja standard do koszt 43 złotych i jakoś Full HD na kilku ekranach. Z kolei pakiet premium to 60 zł w formacie Ultra HD (4K) z opcją na wielu ekranach.