Lato za pasem, a twoja skóra jest blada? Możesz to szybko zmienić i cieszyć się piękną opalenizną. Poznaj skuteczne sposoby na przyspieszenie opalania.

Dieta na ładny kolor skóry

Najprostszym i jednocześnie najsmaczniejszym sposobem na przyspieszenie opalania jest włączenie do diety składników, które mają wysoką zawartością beta-karotenu. Co to takiego? Jakie są jego zalety?

Beta-karoten to inaczej prowitamina A i ma wiele właściwości, do jakich zaliczyć można m.in. dobroczynny wpływ na układ odpornościowy czy wzrok. Beta-karoten jednak najczęściej kojarzy się z tym, że wspomaga opalanie, dzięki czemu skóra długo ma piękny kolor.

Można zatem stwierdzić, że prowitamina A stanowi swego rodzaju naturalny przyspieszacz opalania – to nadal nie wszystko. Regularne spożywanie produktów zawierających duże ilości beta-karotenu nie tylko zapewni skórze piękny, brązowy odcień, ale także wpłynie na jej nawilżenie, elastyczność i być może przyczyni się do opóźnienia procesów starzenia.

Źródła beta-karotenu w diecie
Bardzo dużo tego cennego składnika znajdziemy oczywiście w marchewce.
Inne źródła beta-karotenu to:

– bataty,
– papryka,
– pomarańcze,
– morele,
– pomidory,
– mango,
– brzoskwinie,
– nektarynki,
– szczaw,
– koperek,
– szpinak,
– jarmuż,
– cykoria,
– natka pietruszki.

Naturalne sposoby, dzięki którym przyspieszysz opalanie

Kosmetyki przyspieszające opalanie

Innym sposobem na uzyskanie ładnego koloru skóry są kosmetyki. Produkty przyspieszające opalanie wpływają na usprawnienie procesu brązowienia skóry. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają ochoty bądź też nie mogą sobie pozwolić na wielogodzinne eksponowanie skóry na słońcu.

Co ciekawe, opisywany typ kosmetyków jest również znacznie zdrowszy. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to prawda. To właśnie promieniowanie UV (szczególnie UVA) przyczynia się do niszczenia włókien kolagenowych i tym samym odpowiedzialne jest za m.in. proces starzenia się skóry. Używając przyspieszaczy opalania skracamy czas pobytu na słońcu, jednocześnie ograniczając negatywne działanie promieni UV.

Obecnie w sklepach znajdziemy różne rodzaje tego typu kosmetyków. Dostępne są między innymi przyspieszacze opalania z filtrem, zawierające złote drobinki czy też dodatek w postaci składników nawilżających.

Przykładowym może być tutaj przyspieszacz opalania Dax Sun. Znajdziemy go zarówno w formie sprayu, jak i balsamu, dlatego każdy będzie mógł wygodnie używać wybranego kosmetyku.

Jak używać przyspieszacza do opalania? Wystarczy nanieść kosmetyk na skórę przed wyjściem na słońce. Warto podczas takiej kąpieli słonecznej pamiętać o dokładaniu produktu.

Suplementy diety na skórę

W szybszym uzyskaniu pożądanej opalenizny pomogą również suplementy diety. Przyspieszacze opalania wprost z apteki dostępne są bez żadnej recepty. Zawierają one zwykle w swoim składzie różnego rodzaju substancje wspomagające proces nabywania opalenizny.

Jakie konkretnie? Wszystko zależy od konkretnego produktu, niemniej jednak większość suplementów ma sporą zawartość beta-karotenu, witaminy C i E, l-tyrozynę, miedź, a nawet dodatek kwasu hialuronowego.

Jak zatem łatwo przewidzieć, regularne spożywanie suplementów diety przyspieszających opalanie nie tylko zapewni skórze ładny odcień, ale także przyczyni się do jej poprawy nawilżenia, a nawet wpłynie pozytywnie na działanie całego organizmu.

Naturalne sposoby, dzięki którym przyspieszysz opalanie

Korzystanie z solarium

Najmniej polecane ze wszystkich, opisanych powyżej rozwiązań. Wizyta w solarium sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na uzyskaniu pięknej opalenizny w szybkim tempie. Rozwiązanie – choć bez wątpienia skuteczne – nie należy jednak do najzdrowszych.

W roku 2009 Międzynarodowa Agencja Badania Raka włączyła korzystanie z solarium na listę czynników rakotwórczych najwyższego ryzyka. Warto zdawać sobie sprawę ze szkodliwości opisywanego rozwiązania i zrezygnować z takiej sesji.

Materiał partnera