Lawenda należy do roślin, które nie tylko pięknie pachną i zachwycają wyglądem, ale również mają szerokie zastosowanie w kosmetyce. Filetowe kwiaty pojawiają się od połowy czerwca do września, dlatego warto wykorzystać ten czas i przygotowywać z nich domowe kuracje.

Lawenda ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące suchą skórę oraz ból mięśni czy stawów. Ponadto jej zapach działa relaksująco, dlatego szczególnie zalecany jest osobom, które żyją w stresie lub mają problemy z zasypianiem.

ZOBACZ TEŻ: ZASADNICZY BŁĄD, JAKI ROBISZ, KORZYSTAJĄC Z MASECZKI W PŁACHCIE. DUŻO TRACISZ!

Świetnym sposobem na wykorzystanie lawendy jest maseczka na twarz, którą warto stosować tuż przed pójściem do łóżka. Do przygotowania jej będziesz potrzebować zaledwie trzech składników:
– kubek suszonej lawendy
– 1,5 łyżki glinki kosmetycznej (ewentualnie mąki)
-wrzątek.

Suszone kwiaty (możesz kupić je w sklepie zielarskim, 50 g. kosztuje około 5-6 zł) zalej odrobiną gorącej wody i odstaw na 10 minut. Gdy przestygnie dodaj glinkę kosmetyczną i dobrze wymieszaj. Nałóż miksturę na twarz i przykryj ręcznikiem papierowym lub gazą (kwiaty mogą zacząć spadać). Po 20 minutach relaksu z maseczką na twarzy zmyj ją letnią wodą.

ZOBACZ TEŻ: MASECZKA, NA PUNKCIE KTÓREJ OSZALAŁY INTERNAUTKI! PRZYGOTUJESZ JĄ W PIĘĆ MINUT!

Próbowałyście?