Kiedy telefony z wbudowanymi aparatami stały się ogólnodostępne, a social media zaczęły rozkwitać, powstała w nas potrzeba do dzielenia się ze znajomymi różnymi zdjęciami. Obecnie publikujemy miliony fotografii i równie dużo ich oglądamy. Instagram stał się jedną z najpopularniejszych platform.

Peleryny, maski i niebezpieczne maści. Krótka historia niechcianych piegów

Selfie

Zdjęcia robione z ręki zdobyły serca internautów już dawno temu. Za ich pomocą możemy się pochwalić nowymi włosami, makijażem, zabiegiem, spotkaniem ze znajomym itd. Publikując w sieci tego typu zdjęcia nie zastanawiamy się nawet, kto i kiedy wymyślił selfie. A jest to wynalazek o wiele wcześniejszy niż nam wszystkim się wydaje…

Eleganckie i ponadczasowe. 26 kultowych fryzur w historii Oscarów

Mirror selfie

Najstarsze znane selfie pochodzi z… 1900 roku! Tak! I nie dość, że jest to selfie, to na dodatek mirror selfie, które w dzisiejszych czasach wzbudza mnóstwo emocji. Jedni uwielbiają je robić, a inni wręcz przeciwnie. Niestety, nie wiadomo, kim jest edwardiańska kobieta z fotografii. Zdjęcie zostało wykonane przy pomocy Kodak Brownie, czyli najłatwiejszego w obsłudze i najszybszego aparatu z tamtych czasów. Model ten trafił do sklepów w 1900 roku i przyczynił się do popularyzacji fotografii. Od tej pory przestała być ona zarezerwowana tylko dla bogatych. Jak widać, ludzi z początku XX wieku również skłoniło to do robienia zdjęć samym sobie. Niektóre rzeczy się nie zmieniają z upływem lat. Zmienia się jedynie technologia, która sprawia, że niektóre rzeczy są o wiele łatwiejsze i bardziej dostępne.

Selfie źródło: pinterest.com/101612535316108670