Podstawowym wymogiem dobrego wodoodpornego tuszu do rzęs jest to, że nie będzie się kruszył i rozmazywał. Niezależnie od tego, czy płaczesz oglądając Titanica, czy właśnie złapał Cię deszcz. Składniki, które tworzą wodoodporny tusz do rzęs to głownie woski. Powodują, że woda zsuwa się z tuszu i rozmazuje, zamiast dokładnie go zmywać.

Kiedy po długim dniu zmywasz makijaż, zaczynasz się zastanawiać, czy moc utrzymania Twojego wodoodpornego tuszu jest magiczna? W przeciwieństwie do tego, co mamy przyjemność oglądać w reklamach, tusz do rzęs nie zawsze schodzi po jednym, delikatnym przeciągnięciu wacika. Powiedzmy sobie to szczerze. Wodoodporne formuły są bardzo trudne do usunięcia.

ZOBACZ TEŻ: 10 GENIALNYCH MASKAR Z SEPHORY, KTÓRE POWINNAŚ WYPRÓBOWAĆ W TYM ROKU!

Szkopuł tkwi w Twoim płynie do demakijażu. Szukaj kosmetyków delikatnych, ale skutecznych i następnie używaj ich w połączeniu z następującą metodą. Będziesz miała pewność, że Twoje rzęsy nie odpadną.

Najlepszą metodą na usunięcie wodoodpornej maskary jest wyciśnięcie płynu z nasączonego wacika na zamknięte powieki. Pozwól, aby osiadł na chwilę na rzęsach. Tusz powinien współpracować z płynem, który powoli będzie go rozbijał.

ZOBACZ TEŻ: MASKARA Z OLEJU KONOPNEGO PODBIJA BRANŻĘ KOSMETYCZNĄ! WIEMY, KIEDY PREMIERA!

Pamiętaj, aby za wszelką cenę nie ścierać wodoodpornego tuszu do rzęs. Zmęczysz okolice oczu, rozmażesz tusz i powyrywasz rzęsy. Nie ma to sensu. Znacie inną skuteczną metodę?