Wiele osób radzi, aby na problemy z nadmierną potliwością stosować blokery. Czy jednak bloker potu jest bezpieczny? Jak ich używać, aby sobie nie zaszkodzić? Zanim zdecydujesz się na stosowanie tego kosmetyku, sprawdź czy powinnaś go stosować.

Wzmocni paznokcie, wygładzi zmarszczki i przyspieszy wzrost włosów – oto słodki składnik, którego potrzebuje każda z nas

Bloker potu: czym jest?

Bloker potu działa o wiele silniej niż antyperspirant, którego większość z nas używa na co dzień. W składzie ma o wiele większe stężenie soli aluminium. Generalnie zadanie blokerów jest inne: mają one zahamować pocenie, a nie ograniczyć rozkład bakterii. W ten sposób dezodoranty zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu potu. Sole, które znajdziemy w składzie blokera, odkładają się na powierzchni gruczołów potowych. Po pewnym czasie dochodzi do ich rozkładu. Cholerek soli wchodzi w reakcje z potem i zatyka kanaliki potowe. Blokery stosuje się jeden lub dwa razy w tygodniu.

Czy blokery są bezpieczne?

Zdaniem dermatologów nie ma przeciwwskazań do stosowania blokerów potu, jednakże należy przestrzegać zaleceń producenta produktu. Bloker potu powinien być używany raz lub dwa razy w tygodniu, aby nie dopuścić do zbyt mocnego zablokowania kanalików potowych. Kosmetyku nie można stosować na podrażnioną skórę, zatem nigdy nie stosuj go po depilacji. Przez mikrouszkodzenia do Twojego organizmu mogą przeniknąć szkodliwe związki aluminium.

Przy pierwszym użyciu mogą pojawić się objawy uboczne, takie jak swędzenie, mrowienie, podrażnienie lub krosty. Zanim użyjesz go na całą powierzchnię pach, wykonaj test na małym skrawku ciała. Pojawienie się tego typu skutków ubocznych może oznaczać alergię.

Potliwość stóp: z tym problemem mierzy się prawie każda z nas. Jest na to prosty sposób!

Bloker potu to jedyny sposób?

Blokery potu w dezodorancie to nie jedyna dostępna możliwość. Na rynku są także doustne tabletki, które pomagają zwalczyć nadmierną potliwość. Tego typu suplementy w składzie mają wyciągi z ziół o działaniu moczopędnym. Przyjmowanie ich oznacza ograniczenie potliwości oraz częstsze wizyty w łazience.

Bloker potu będzie odpowiedni dla osób, którym potliwość utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jeśli masz skłonność do alergii i podrażnień, a Twoja skóra jest delikatna – nie będzie to kosmetyk dla Ciebie. W stosowaniu blokerów warto stosować przerwy, aby kanaliki potowe mogły się oczyścić. W ten sposób unikniesz powstania ziarniaków.