Są prezenty, na widok których błyszczą się oczy, są i takie, które wywołują uśmiech sztucznej wdzięczności, a później leżą zapomniane na dnie szafy.

Zeberka sporządziła listę prezentów bardzo popularnych, ale jednocześnie przez wiele osób uważanych za nudne i wyświechtane.

Warto rzucić na nią okiem, do świąt został tydzień – jest czas, by przemyśleć zakupy i ewentualnie coś wymienić. Albo z satysfakcją powiedzieć sobie, że trafiliśmy z upominkami w samo sedno.

 

1. Sweterek – kupują dziewczyny chłopakom, mamy synom, siostry braciom, córki ojcom. Nie wiedzieć czemu, najczęściej w paski, z popularnej firmy. Prezent tak częsty, że bywa przedmiotem żartów nawet w filmach (przypominacie sobie słynną scenę z Dziennika Bridget Jones ze sweterkiem z reniferem?).

 

2. Pióro – dawane bardzo często nawet tym, którzy piórem nigdy nie pisali i pisać nie zamierzają. Później albo odsprzedawane na aukcjach internetowych, albo przechowywane nietknięte w biurku, albo po prostu gustowna ozdoba piórnika.

Są jednak i tacy, którzy naprawdę nim piszą. Warto wtedy podejrzeć, czy np. przyszły właściciel woli grubą stalówkę, czy cienką, czy lubi pióra masywne, czy lekkie i smukłe.

 

3. Zestaw do kąpieli – same sobie (lub sami sobie) rzadko kupujemy podobne zestawy, za to w okresie świątecznym sprzedają się jak świeże bułeczki. Ozdobne mydełka, pachnące balsamy, sole do kąpieli, płyny i gąbki zapakowane często w gustowny koszyczek lub pudełko. Niestety, wiele kobiet narzeka na słabą jakość np. balsamów.

 

4. Szalik – prezent łatwy, niedrogi, może okazać się trafiony. Najlepiej kupować miłośnikom takich ozdób. Jeśli nasz mężczyzna nie lubi podobnych dodatków, mało prawdopodobne, by ucieszyło go coś takiego. Prezent noszony z uprzejmości nie jest prezentem udanym.

 

5. Książki / płyty / filmy – jeśli znamy gusta i zamiłowania, jeśli ktoś ma ulubionego autora, wykonawcę czy reżysera, mogą być udane. Warto jednak wcześniej sprawdzić stan biblioteki czy filmoteki adresata prezentu.

 

6. T-shirt – najczęściej z zabawnym nadrukiem. Zawsze warto kupić coś w kolorze, który często widzimy na obdarowywanej osobie. Pocieszeniem może być fakt, że taką koszulkę zawsze można wykorzystać do… spania.

 

7. Perfumy – niezmiennie popularne, choć zawsze mawia się, że perfum się w prezencie dawać nie powinno. Dlaczego? Każdy ma inne upodobania zapachowe. Często bywa tak, że mężczyzna zauroczony jakimś duszącym zapachem da go swojej damie, która woli świeże nuty. Wtedy takiej wody używać nie będzie na pewno. Ponadto nawet jeśli znamy czyjeś gusta „nosowe” nie oznacza to, że ucieszy się z kolejnego flakonu tych samych perfum. Może akurat chciała je zmienić na coś nowego?

 

8. Kubek – najczęściej z zabawnym napisem lub nadrukiem. Kupowane tak często, że w kuchniach mają niejako swoje zbiory „kubków do niczego nie pasujących”.

 

9. Piżama – zależy od tego, czy jest to nudna „penitencjarka”, czy może coś naprawdę oryginalnego. Chociaż niektórym wydaje się prezentem bez polotu, wielu panów może ucieszyć. Powód? Oni często zupełnie nie myślą o takich rzeczach i w szafie mają tego deficyt.