Dziś Mikołajki, ale prawdziwe szaleństwo prezentów dopiero przed nami. Zakupowa euforia trwa, my tymczasem raportujemy, co najprawdopodobniej znajdziesz pod choinką. Skąd wiemy? Nie wiemy, ale znane są najpopularniejsze prezenty gwiazdkowe. Możliwe, że i Ty dostaniesz jeden z nich.

Magazyn Forbes powołując się na raport TNS OBOP, podaje, że co drugi Polak chce obdarować bliskich kosmetykami. Nie ważne kobieta, czy mężczyzna, choć panowie częściej wybierają perfumy, a panie jakieś produkty do pielęgnacji ciała, np. zestawy kąpielowe czy balsamy.

Na drugim miejscu są książki i płyty. Faktycznie, jeśli znamy choć trochę gust obdarowanego, są to upominki zawsze eleganckie i niedrogie. W tym roku absolutnym hitem sprzedaży była biografia Seve’a Jobbsa, zaś z płyt najlepiej sprzedającą się była 21 Adele.

Na trzecim miejscu znalazły się słodycze, przy czym dzieci zostają je najczęściej.

Następne w kolejności są:

4. ubrania,
5. perfumy (czy to nie kosmetyki?) – zatrzymajmy się na chwilę; okazuje się, że w tym roku na pierwszym miejscu znalazły się Euphoria Calvina Kleina dla kobiet i 1 Million Paco Rabanne dla mężczyzn,
6. biżuteria,
7. zegarki,
8. gadżety technologiczne.

Takie zakupowe plany deklarowali Polacy w badaniu przeprowadzonym na potrzeby sieci drogerii Douglas.

A co Wy planujecie podarować bliskim w tym roku?