Plank Challenge to jedno z najpopularniejszych wyzwań sportowych. Nic dziwnego, skoro deska jest jednym z najbardziej polecanych ćwiczeń. Wysmukla i wzmacnia ciało, angażując wszystkie mięśnie. Aby je wykonać, wystarczy kawałek podłogi. Zobacz wszystkie efekty, na które możesz liczyć robiąc deskę.

Jennifer Lopez motywuje do ćwiczeń w trakcie kwarantanny. Selfie z domowej siłowni robi wrażenie!

Zaangażowane wszystkie mięśnie

W przypadku deski zaangażowane są mięśnie w całym ciele. To ćwiczenie jest niezwykle wymagające, ale również przynosi największe efekty. Zacznij Plank Challenge, dzięki któremu wzmocnisz swoje mięśnie i cały organizm. Chociaż rekord w robieniu deski to ponad osiem godzin, wystarczy, że zaczniesz od dziesięciu sekund. Wykonuj ćwiczenie codziennie, wytrzymując w pozycji deski tyle, ile Ci się uda. Z czasem ten czas powinien wydłużyć się do kilku minut. Pierwsze widoczne efekty powinnaś mieć po miesiącu regularnego wykonywania deski.

Plank Challenge – na jakie efekty możesz liczyć?

Przede wszystkim wysmukla okolice brzucha i talii. Ćwiczenie to uczy nas trzymania prawidłowej postawy, dzięki czemu przestaniesz się garbić – a to wpłynie korzystnie na wygląd całej sylwetki. W desce pracują mięśnie brzucha, przede wszystkim głębokie. Sama deska nie wyrzeźbi sześciopaka, ale zdecydowanie pomoże Ci wzmocnić mięśnie i wysmuklić sylwetkę. Jeśli od czasu do czasu męczą Cię bóle pleców związane z siedzącą pracą, deska będzie dla Ciebie idealna.

Proste ćwiczenia z jogi, które pomogą w złagodzeniu bólu pleców każdemu, kto pracuje z domu

Plank Challenge – jak wykonać prawidłowo ćwiczenie?

Zacznij od przygotowania sobie miejsca. Ponieważ cały ciężar będzie oparty na przedramionach i palcach stóp, zadbaj o to, aby nie robić ćwiczenia na dywanie lub innej niewygodnej powierzchni, która mogłaby wbijać się w Twoje ciało. Najwygodniej wykonuje się to ćwiczenie na karimacie. Klęknij, oprzyj ciało na przedramionach i unieś kolana i biodra tak, aby znalazły się w równej linii z resztą ciała. Pamiętaj, aby nie unosić za wysoko pupy. Rozłóż ciężar ciała równomiernie. Ramiona muszą być ugięte pod kątem 90 stopni, a barki mają znaleźć się nad łokciami. Jeśli nie robiłaś nigdy deski, pierwszy raz wykonaj ją wpatrując się w swoje odbicie w lustrze. W ten sposób będziesz mogła skontrolować swoją postawę.