Azjatyckie metody pielęgnacji skóry oczarowały kobiety z całego świata. Dzisiaj przychodzimy do was z kolejnym trendem kosmetycznym z tamtych stron, który ma sprawić, że skóra będzie jeszcze piękniejsza i zdrowsza. Mowa o peelingu z wody gazowanej.

Koreański przemysł kosmetyczny znany jest z intensywnych i wyjątkowo skutecznych składników, zapewniających pielęgnację skóry na najwyższym poziomie. Dziesięcioetapowa rutyna pielęgnacyjna również świadczy o dokładności, z jaką po tamtej stronie globu pielęgnuje się skórę twarzy. Najnowszy trend jest znacznie łatwiejszy i mniej czasochłonny, niż można się spodziewać.

ZOBACZ TEŻ: O ESENCJACH W PIGUŁCE, CZYLI WSZYSTKO O SERCU KOREAŃSKIEJ PIELĘGNACJI SKÓRY

Dodaj czystą wodę gazowaną do wybranych składników maseczki, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt– tłumaczy Alicia Yoon, założycielka internetowej platformy z kosmetykami koreańskimi. Woda gazowana po kontakcie ze skórą wchłania się w pory i dogłębnie je oczyszcza. Kwas węglowy ujędrnia skórę i przywraca jej elastyczność, a także wzmocnia komórki między włóknami kolagenu. Ponieważ w wodzie nie ma dodatkowych substancji odżywczych, które mogłyby podrażnić skórę, peeling z wody gazowanej jest odpowiedni dla każdego typu cery.

Istnieją różne możliwości zastosowana wody gazowanej w pielęgnacji skóry. Pierwszą metodą jest po prostu kąpiel (twarzy) w wodzie gazowanej. Zanurz twarz na około dziesięć sekund. Ponieważ efekt tej formy pielęgnacji jest bardzo silny, należy stosować ją najwyżej dwa razy w tygodniu.

ZOBACZ TEŻ: SANDRA BULLOCK WYGLĄDA MŁODZIEJ DZIĘKI… NAPLETKOM KOREAŃSKICH NIEMOWLĄT

Delikatniejszą metodą jest połączenie wody gazowanej z wodą micelarną. Wrażliwa skóra podziękuje za przemywanie skóry przy użyciu wacika. Z tej perspektywy wykorzystanie wody gazowanej w pielęgnacji skóry wydaje się naprawdę skuteczne. Wdrożenie jej do rutyny pielęgnacyjnej może na zawsze odmienić wygląd Twojej skóry.

Spróbujesz?