Media społecznościowe stały się miejscem, które dla wielu osób staje się równie ważne, co rzeczywiste życie, a dla dobrego zdjęcia są w stanie poświęcić bardzo wiele. Przykładem może być para influencerów, którzy podróżują po świecie, relacjonując swoje wyprawy w formie fotorelacji na Instagramie.

Jedno ze zdjęć spotkało się z wielkim oburzeniem ze strony internautów. Chodzi o fotografię, na której zakochani wychylają się z jadącego pociągu. Pochodzący z Brukseli Jean i Camille zebrali już ponad 229 000 obserwatorów i są znani z wielu pięknych zdjęć, ale to konkretne zyskało szczególną popularność.

TE HASZTAGI WYWOŁAŁY SPORO ZAMIESZANIA.DZIĘKI NIM POWSTAJE NOWA DEFINICJA PIĘKNA

Kobieta jest oparta o chłopaka, a on trzyma się poręczy tylko jedną ręką. Sceneria wokół nich jest oczywiście bardzo malownicza, ale również niebezpieczna. Na dole widać przepaść, w którą para mogłaby wpaść w każdej chwili. Zdjęcie szybko zostało okrzyknięte w sieci jako „najbardziej niebezpieczne selfie świata”.

Influencerzy próbowali ratować sytuację tłumacząc, że sytuacja wcale nie jest tak niebezpieczna, jak mogłoby się wydawać. Pociąg jechał bardzo wolno, a przepaść wcale nie była tak wielka jak wygląda to na zdjęciu. Poza tym ta przejażdżka pociągiem jest bardzo znana na Sri Lance, a ludzie bardzo często wychylają się poza barierkę, by zrobić sobie zdjęcie. My również chcieliśmy spróbować tłumaczyła Camilla. Dodała jeszcze, że oboje ze swoim partnerem mają świadomość, że czasem robią ryzykowne rzeczy, by zdjęcie wyszło dobrze, ale zawsze mają to pod kontrolą.

KOBIETY PORZUCAJĄ MASZYNKI DO GOLENIA I ZAMIENIAJĄ JE NA HASZTAG JANUHAIRY!

Camille i Jean stali się parą influencerów, dla których publikowanie zdjęć ze sponsorowanymi treściami jest rodzajem pracy. Tłumaczą, że w ten sposób zarabiają na życie. Internauci nie dali się jednak przekonać tym argumentom. Wiele osób uznało to zachowanie za bardzo lekkomyślne i zagrażające życiu.