Gadżety elektroniczne, w różnej postaci posiada właściwie każdy. Czy wiecie, jakie cieszą się obecnie największą popularnością?

Smartfon dopasowany do potrzeb

Smartfon to obecnie o wiele więcej niż telefon. Wykorzystywany do kontaktu, ale już nie tylko w postaci rozmów czy krótkich wiadomości tekstowych, ale także wysyłania wiadomości multimedialnych, rozmów konferencyjnych czy korzystania z Internetu. Ale to oczywiście nie wszystkie funkcje urządzenia, bo smartfon i odpowiednie aplikacje mogą w tym momencie zastąpić portfel. Płatności telefonem czy dokumenty – już nie trzeba martwić się, że zostały w domu. Dzięki sporej pamięci może być wykorzystywany także do przechowywania zdjęć, a model z dobrym aparatem skutecznie zastąpi klasyczny aparat fotograficzny.

Technologia rozwija się bardzo szybko, a z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc, pojawiają się coraz to lepsze propozycje – wydajniejsze, z lepszym aparatem itp. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić ranking smartfonów i znaleźć coś, co odpowiada naszym potrzebom i jest dostępne dla naszego budżetu.

Smartwatch – coraz bardziej popularny i ceniony nowoczesny zegarek!

Smartwatch to wyjątkowy zegarek, który daje użytkownikowi ogromne możliwości. Urządzenie wyposażone w wyświetlacz, zamiast klasycznej tarczy, potrafi dostarczyć naprawdę wiele informacji. Poza godziną poinformuje użytkownika o wiadomościach sms lub innych powiadomieniach, jakie przychodzą na nasz telefon. Dzięki temu można szybko i sprawnie zweryfikować, czy czas szukać smartfona. Wygodne rozwiązanie szczególnie podczas spacerów, w pracy czy podczas wykonywania jakichkolwiek innych czynności.

W praktyce zegarki bardzo różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością, czasem pracy baterii, rodzajem wyświetlacza czy systemem operacyjnym. Dobrej klasy smartwatch pozwala nawet na odbieranie wiadomości i połączeń.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat smartwatchy? Sprawdź poradnik: https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-smartwatch/

Funkcjonalne i wygodne, czyli modne słuchawki dla każdego

Jednym z najbardziej popularnych gadżetów są słuchawki. Dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu każdy może wybrać model idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Jak je wybrać? Wszystko zależy od zastosowania, bo inne modele sprawdzą się, gdy chcemy wygodnie słuchać muzyki w zaciszu swojego domu, a inne, gdy słuchawek używamy na zewnątrz. Jeśli chcemy słuchać muzyki czy audiobooków podczas uprawiania sportu – warto wybrać produkty wodoszczelne, dzięki czemu zyskamy pewność, że pot nie uszkodzi naszych słuchawek.

W sprzedaży dostępne są różne warianty słuchawek, zarówno z kablem, jak i bezprzewodowe, douszne i nauszne, a także zyskujące coraz większą popularność rozwiązania – True Wireless. Tu w dużym stopniu wybór związany jest z subiektywną oceną, ale tym, na co trzeba zwrócić uwagę jest przede wszystkim jakość dźwięku. Szeroko na temat parametrów, jakie powinny mieć dobre słuchawki pisano w tym artykule.

Niektóre dostępne modele posiadają dodatkowe funkcje, które sprawiają, że komfort użytkowania wyraźnie zwiększa się. Jeśli planujemy korzystać ze słuchawek nie tylko w domu – warto rozważyć wariant z aktywną redukcją szumów.

Głośnik bezprzewodowy

Niektórzy wolą słuchać muzyki wykorzystując słuchawki, inni wręcz przeciwnie. Zarówno jedna, jak i druga grupa może bez problemu znaleźć wariant odpowiedni dla siebie. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się bezprzewodowe głośniki, które przy pomocy bluetooth łączą się z telefonem. Zaletą takiego rozwiązania z całą pewnością jest mobilność. Niewielkich rozmiarów gadżet można zabrać ze sobą właściwie wszędzie, a do tego, wiele modeli jest całkiem łatwych w obsłudze, dzięki czemu korzystać z niego może praktycznie każdy. Co więcej, wybrane warianty mogą być też wodo i pyłoodporne, dzięki czemu są rozwiązaniem cenionym np. przez budowlańców. Dzięki takiemu urządzeniu ulubioną muzyką można cieszyć się wszędzie, w odróżnieniu od słuchawek – bez konieczności “odcinania” od świata.

W praktyce, przed zakupem urządzenia warto zwrócić szczególną uwagę na parametry, od których zależeć będzie jakość dźwięku, czas pracy baterii, sposób połączenia z urządzeniem źródłowym. Duże znaczenie ma to czy chcemy z gadżetu korzystać np. wyłącznie w domu (zamiast legendarnych odtwarzaczy muzyki) czy planujemy wykorzystywać urządzenie również mobilnie. Fajnym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarek i rankingów, z których dowiedzieć można się najistotniejszych informacji (w tym zalet i ewentualnych wad), jakimi obarczone są poszczególne, dostępne w sprzedaży modele.

 

Artykuł partnera