Puder sypki ma spełniać dwa podstawowe warunki: pozostawiać skórę matową i być niewidoczny. A przy okazji wyrównywać strukturę, nie wysuszać, nie zmieniać koloru, dobrze by było też, by zamknięty był w wygodnym opakowaniu… Da się to wszystko połączyć? Ideały nie istnieją, ale jest kilka bardzo dobrych produktów, które możemy polecić.

Puder to kosmetyk, który kupujemy raz na rok-dwa lata bez obaw o zepsucie (ważne, byś regularnie myła pędzel!). Jeśli opakowanie 20 g pudru sypkiego kończy się wcześniej, oznacza to, że albo go nadużywasz, albo masz wyjątkowo tłustą cerę i do poprawek w ciągu dnia wykorzystujesz właśnie ten kosmetyk, a nie puder w kamieniu.

Cechy, które powinien posiadać idealny puder sypki:

– brak zapachu,
– jak najdrobniej zmielone drobiny,
– składniki nie doprowadzające do wysuszenia,
– powinien dawać długotrwały mat,
– nie powinien być komedogenny,
– powinien mieć wygodne opakowanie (np. takie, które nadaje się do transportu),
– nie powinien zmieniać koloru w ciągu dnia,
– powinien być niewidoczny na skórze.

I właśnie tym kierowałyśmy się wybierając dla Was te 5 sprawdzonych produktów:

Najlepszy puder sypki - jaki wybrać?
Revlon ColorStay Mineral Finishing Powder Aqua – mineralny puder sypki

Podczas aplikacji ma się przedziwne uczucie, że jest… mokry! Idealny dla cery suchej i tych pań, które nie lubią wrażenia ściągniętej skóry. Znakomicie wykańcza i pozostaje niewidoczny.

Opakowanie jest nieco niewygodne – dozownik często wysypuje zbyt dużą ilość kosmetyku.

Stosunek ceny do jakości znakomity, bo puder kosztuje ok. 35 zł.

Najlepszy puder sypki - jaki wybrać?
Bare Minerals – puder wykończeniowy Mineral Veil

Lekki, puszysty i niewidoczny, a w dodatku zdrowy dla skóry, bo składający się z minerałów. Długo się utrzymuje, znakomicie wykańcza. Mimo niewielkiego opakowania wystarcza na długo.

Cena: 109 zł za 9 g

Najlepszy puder sypki - jaki wybrać?
Clinique Blended Face Powder

Puder, który – ma się wrażenie – nigdy się nie kończy. Dość drobno zmielony, bardzo chętnie kupowany. Matuje nawet najbardziej „uparte”, tłuste cery. Trwały, dostępny w siedmiu transparentnych kolorach. Bardzo duże opakowanie – 35 g.

Cena: 115 zł

Najlepszy puder sypki - jaki wybrać?
Puder sypki ProVoke – Dr Irena Eris
Bardzo drobno zmielony, niewidoczny na skórze, w uniwersalnym transparentnym odcieniu, który dopasuje się do wszystkich karnacji. Delikatny jak puch, łatwy w aplikacji, dobrze matuje. Wielkim atutem jest jego piękne i praktyczne opakowanie, które można nosić chociażby w torebce (wykończone klapką z lusterkiem i puszkiem w środku).

Cena: 80 zł

Najlepszy puder sypki - jaki wybrać?
Kryolan, Anti Shine Powder (Puder sypki matujący)
Bardzo silnie matujący puder, najlepszy do cery tłustej. Bardzo lekki. Daje mat na długo (początkowo ma się wrażenie, że bieli), nie powoduje powstawania zaskórników. Duże opakowanie (30 g) wystarcza na długi czas, bo puder wymaga naprawdę niewielu poprawek w ciągu dnia. Dla wielu bezapelacyjny ideał.
Cena: ok. 70 zł