Nawilżenie skóry jest jak mycie zębów – to absolutny obowiązek i podstawowy krok w pielęgnacji. Przecież szczotkujemy zęby, by uchronić je przed próchnicą i odświeżyć oddech. W takiej kategorii powinniśmy pomyśleć o naszej skórze. Bo tak samo jak konsekwencją nieczyszczenia zębów może być ich szybsza strata, to w przypadku skóry – będą to krosty, zaskórniki, stany zapalne i jej szybsze starzenie.

Osoby, które mają problem tłustej skóry mogą pomyśleć, że ten problem ich nie dotyczy, bo dodatkowe nawilżenie tylko pogorszy ten stan, ale to duży błąd. Cera tłusta i trądzikowa nie może być traktowana ostrymi środkami złuszczającymi, ponieważ doprowadza to do jej chwilowego wysuszenia, ale w rzeczywistości skutkuje nadmiernym wydzielaniem sebum.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKO JASNE! NIE STOSUJESZ TYCH METOD? WYPRYSKI NA DEKOLCIE BĘDĄ SIĘ POJAWIAĆ

Faktem jest, że niezależnie od typu cery, każdy z nas może czerpać korzyści z nawilżania. Chodzi o to, by wybierać właściwe produkty i używać ich we właściwy sposób. Oto niektóre z największych błędów, jakie możemy zafundować swojej skórze.

Pierwszym błędem jest to, że nie przywiązujemy uwagi to tego, by wybrać produkt dedykowany konkretnym problemom skóry. Tak naprawdę nie każdy nawilżający krem sprawdzi się dobrze w każdym przypadku.

Jeżeli masz suchą skórę rozglądaj się za produktami bogatymi w ceramidy i kwas hialuronowy – są to składniki, które pomogą utrzymać nawodnienie skóry i poprawią jej wygląd. Dla skóry tłustej najlepiej sprawdzą się żelowe, lekkie formuły. Osoby, których cera ma skłonność do wyprysków i trądziku powinny unikać składników takich jak alkohol i wazelina. Lepiej zamienić je na kwas salicylowy i nadtlenek benzoilu.

ZOBACZ TEŻ: 9 POLSKICH MAREK KOSMETYCZNYCH, NA KTÓRE POWINNAŚ ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ

Kolejną ważną kwestią są olejki. To doskonały produkt do wygładzenia i nawilżenia suchej, podrażnionej skóry, ale nie powinny być używane zamiast kremu.
Produkty na bazie oleju zawierają składniki zmiękczające, które działają jedynie na powierzchni skóry. Z kolei nawilżające formuły kremów przyciągają cząsteczki wody i wzmacniają zdolność wiązania wilgoci w skórze. Dlatego najlepiej jest łączyć oba składniki.

Co Wy na to?