Depilacja woskiem, chociaż nie należy do najbardziej komfortowych metod, daje długotrwałe efekty w postaci gładkiej i miękkiej skóry. Sama czynność początkowo może wydawać się dosyć trudna w wykonaniu, ale w rzeczywistości wystarczy nabrać wprawy, by w niedługim czasie wykonywać to w poprawny sposób. Aby wszystko przebiegło sprawnie, a sam efekt utrzymał się na dłużej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, które ułatwią depilację woskiem. Oto one:

Po pierwsze Ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Tuż przed nałożeniem plastra z woskiem warto jest wykonać peeling. W ten sposób pozbędziemy się martwego naskórka i dokładnie oczyścimy ciało z zanieczyszczeń.

TRUSKAWKOWE NOGI: PROBLEM POJAWIAJĄCY SIĘ PO DEPILACJI

Po drugie Aby depilacja woskiem była skuteczna ważne jest, by włoski miały określoną długość. W ten sposób będziesz miała pewność, że wraz z plastrem pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Aby odpowiednio się przygotować zaleca się wstrzymanie z depilacją na okres od 15 do 20 dni od ostatniego zabiegu. W tym czasie włoski osiągną odpowiednią długość.

Po trzecie Upewnij się, że temperatura podgrzania wosku jest odpowiednia. Zbyt gorący niesie za sobą ryzyko oparzenia. Najlepszą metodą jest przetestowanie go na wewnętrznej stronie przedramienia. Powinnaś poczuć przyjemne ciepło, ale nie gorąco.

Po czwarte Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale wosk powinnaś oderwać w kierunku wzrostu włosków. W przeciwnym razie możesz nabawić się bolesnego problemu wrastających włosków.

TE DZIEWCZYNY NIE GOLĄ BIKINI I POKAZUJĄ ODWAŻNE ZDJĘCIA

Po piąte Chociaż depilacja woskiem nie jest zbyt przyjemną czynnością, to i tak lepiej mieć to szybko za sobą. Zbyt powolne tempo zrywania wosku niczego nie da, a tylko przedłuży uczucie dyskomfortu. Smarujesz, czekasz aż zaschnie, napinasz skórę i odrywasz w szybki, energiczny i zdecydowany sposób.

W CZYM TKWI SEKRET PIĘKNA JAPONEK?