2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, Wydawnictwo Agora poinformowało o powołaniu osobnej linii wydawniczej, w której ukazywać się będą pozycje dla młodych czytelniczek i czytelników.

Literatura dziecięca już od lat ukazywała się pod szyldem Wydawnictwa Agora. Z pewnością kojarzycie takie  książkowe przeboje jak „Lolek” Adama Wajraka, „Rutka” Joanny Fabickiej, popularnonaukowe książki Wojciecha Mikołuszki, czy przyrodnicze komiksy Tomasza Samojlika i Adama Wajraka. Na 2021 rok zaplanowano aż 12 premierowych tytułów, w tym dwie nowe serie detektywistyczne dla dzieci.

„Naszym celem jest odkrywanie kolejnych dobrych, mądrych, pięknych i odważnych książek dla dzieci, które będą gwarantować przyjemną lekturę i rozrywkę na wysokim poziomie,  rozbudzać naturalną dziecięcą ciekawość i wyobraźnię, oraz inspirować do bycia lepszym człowiekiem.

W ofercie Wydawnictwa Agory dla dzieci kładziemy nacisk na tematy bliskie naszemu sercu, dlatego nasze książki podejmują ważne tematy, promują empatię, przyjaźń, pasję przyrodniczą, szacunek do innych ludzi i otaczającego nas świata”, czytamy w informacji prasowej.

Wydała książkę, która miała nakład większy niż dzieła Sienkiewicza. Kim była Lucyna Ćwierczakiewiczowa?

 

 

W chwili obecnej waszą biblioteczkę mogą uzupełnić tytuły, które Wydawnictwo Agora dla dzieci wydało dotychczas i są to między innymi:

pol_pm_Tarmosia-99040_1
1

„Tarmosia”

Tomasz Samojlik, Anna Grzyb

24,99 zł

Kup teraz

"Zabawna i ciepła historia o borsuczej rodzinie to już piąty tytuł naszej serii Zwierzaki, w której prezentujemy wciągające historie o przygodach dzikich zwierząt. To doskonała okazja, by młodym czytelnikom przekazać nieco wiedzy przyrodniczej oraz zainspirować ich do refleksji nad uniwersalnymi wartościami, jak przyjaźń, odpowiedzialność, sprawiedliwość."

pol_pl_Przygoda-dzika-Toniego-Halika-98949_1
2

„Przygoda dzika Toniego Halika”

Mirosław Wlekły, Magdalena Kozieł-Nowak

19,99 zł

Kup teraz

"Ceniony reporter, autor bestsellerowej biografii „Tu byłem Tony Halik”, przybliża dzieciom postać słynnego polskiego podróżnika, fotografa i filmowca snując opowieść o jednej z jego niezwykłych przygód w sercu brazylijskiej selwy"

pol_pm_Kocia-Szajka-i-zagadka-znikniecia-sledzi-99026_1
3

„Kocia szajka i zagadka znikających śledzi”

Agata Romaniuk, Malwina Hajduk

26,99 zł

Kup teraz

"pierwszy tom nowej serii detektywistycznej z barwnymi kocimi bohaterami. Inspiracją do powstania kociego cyklu były bajki na zamówienie, opowiadane przez Autorkę na facebookowej grupie Wieczorynka w czasie wiosennego lockdownu 2020 roku. Agata Romaniuk spełniała życzenia dzieci, improwizując opowieści wokół zgłoszonych jej tematów - przygody kotów Loli i Komandosa, okazały się tak wciągające, że musiała powstać z nich książka. W tym roku ukażą się dwie kolejne części serii."

pol_pm_Wszystkie-kolory-swiata-99013_2
4

„Wszystkie kolory świata”

Opracowanie zbiorowe

40,00 zł

Kup teraz

"Książka, która odwołując się do szacunku i empatii wspiera dzieci borykające się z przemocą i wykluczeniem ze względu na swoją odmienność. Wszyscy zaangażowani w powstanie książki twórcy, pracowali charytatywnie a dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na działanie całodobowej linii 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę."

Jakie są plany Wydawnictwa na najbliższe miesiące? Już maju pojawi się uczta dla starszych dzieciaków, czyli  pierwsza część szpiegowskiej serii „Szkoła szpiegów” Stuarta Gibbsa. Wartka akcja, pełne humoru dialogi i doskonała gra konwencją to przepis na sukces amerykańskiego autora, którego cykl o nieprawdopodobnych przygodach młodocianego agenta i jego przyjaciół z akademii szpiegów jest jednym z najlepiej sprzedających się serii w USA. Druga część serii ukaże się w lipcu.

Co Polacy czytają najchętniej? Wybrano najlepsze książki 2020 roku

*materiał prasowy