Czy Ty też idąc na zakupy do sieciówek ulegasz pokusie drobnych zakupów? Nie stać mnie na nową sukienkę za 200 zł, więc kupuję sobie nowy błyszczyk za 20 lub lakier do paznokci za 10.

Na biurku i w torebce masz ich kilka, żadnego nie jesteś w stanie tak naprawdę zużyć do końca – czy też masz wrażenie, że to o Tobie?

Mnóstwo kobiet chowa kolejne balsamy do ciała przed swoimi partnerami. Albo po co nam czwarty peeling? Dziesiąta paleta cieni do powiek, której użyjemy zaledwie dwa razy, bo okaże się, że te intensywne kolory to jednak nie dla nas?

Okazuje się, że czasami kupowanie droższych rzeczy może pomóc, a przynajmniej taki model sprawdza się w wypadku niektórych z nas.

Zamiast kupować 10 błyszczyków za 10 zł każdy, kupujemy jeden za 40. Droższe zakupy są zazwyczaj rzadsze i bardziej przemyślane. Nie zastanawiamy się natomiast, gdy przyjdzie nam wydać względnie niewielką kwotę, ale te małe sumy potrafią skumulować się w naprawdę spore liczby.

Oczywiście nie warto wydawać dużo tylko dla zasady, by mieć drogie kosmetyki. Są jednak pewne rzeczy, których wysoka cena może być uzasadniona:

Krem na noc

O ile kremy na dzień mają głównie nawilżać i chronić, to przed tymi na noc stoi więcej zadań. Regenerują, dogłębnie nawilżają, ich składniki aktywne są bardziej skoncentrowane. Nie żałuj sobie na dobry krem!

Serum

Serum to nic innego, jak „pomocnik” kremu. Dostarcza skłaników aktywnych w jeszcze większej dawce, działa jak zastrzyk dla skóry. W zależności od potrzeb pomaga rozświetlać, odżywiać, walczyć z upływem czasu. To zbyt wiele zadań, by wybrać kosmetyk ot tak.

Podkład

Mimo że nawet najdroższy podkład nie wyczaruje nieskazitelnej cery, gdy mamy braki w pielęgnacji, to warto mieć jak najlepszy. Używasz go codziennie i na cąłą twarz. Ma więc nie tylko kryć, ale przede wszystkim pielęgnować i być maksymalnie naturalny.

Puder

Im drobniej zmielony, tym bardziej naturalnie wygląda. Wysokopółkowe pudry są niebywale wydajne – wystarczy muśnięcie, by zmatowić twarz bez zostawiania na niej grubej pierzyny z kosmetyków. Inteligentne pudry dodatkowo działają jak absorbent, dzięki czemu rzadziej pudrujemy twarz w ciągu dnia.

Perfumy

Co tu dużo mówić – dobry zapach nie jest tani. Podróbki i tańsze odpowiedniki nigdy nie będą pachnieć tak intensywnie, długo. Nie wspominając już o głębi zapachu, której są pozbawione.

Ciekawostka: najdroższy krem do twarzy to specyfik marki Angle and Weightman – za słoiczek trzeba zapłacić aż 10 tys. dolarów!

Na jakie kosmetyki warto wydać więcej?