Eksperci podkreślają, że wybór odpowiedniego materaca ma ogromny wpływ na zdrowie oraz komfort spania. Z tego względu zawsze warto wziąć pod uwagę wysokiej jakości ofertę renomowanych producentów. Na jakie czynniki trzeba koniecznie zwrócić uwagę, wybierając prozdrowotny materac? Jaki materac zapewni nam długi i komfortowy sen? Czy twarda powierzchnia spania to zawsze najlepsza opcja?

Jeśli materac, to tylko o prozdrowotnych właściwościach

Wybierając najlepszy materac należy głównie zwrócić uwagę na jego istotne parametry. Współcześnie budowa materaca jest bardzo dokładnie projektowana, badana oraz testowana. Laboratorium Sleep-Lab, działające we współpracy ze Szwajcarskim Instytutem AEH (Swiss AEH Institute) to miejsce, w którym naukowcy opracowali szereg testów oraz kompletną procedurę analizowania jakości materaców. Materace SleepMed podczas tych testów zostały ocenione bardzo pozytywnie i otrzymały certyfikat jakości AEH, spełniając restrykcyjne kryteria pod względem:

  • ergonomii,
  • higieny,
  • klimatu oraz
  • trwałości.

Idealny materac to przede wszystkim taki, który nie tylko niweluje bóle kręgosłupa, ale także skutecznie zapobiega powstawaniu potencjalnych zwyrodnień kręgosłupa w przyszłości. Jeśli chodzi o materace SleepMed to rolę taką pełnią między innymi wyjątkowe pianki termoelastyczne Vitarest, które wchodzą w ich skład. Ich cechą jest ergonomiczność, czyli zapamiętywanie kształtu ciała osoby leżącej i dzięki temu optymalne dostosowywanie się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Wpływa to na zmniejszenie napięcia mięśni oraz na maksymalne regenerowanie się organizmu podczas snu i odpoczynku. Pianki odpowiedzialne są również za stworzenie na powierzchni materaca siedmiu stref o różnych poziomach twardości, które odpowiadają poszczególnym odcinkom kręgosłupa. Biorąc pod uwagę te atrybuty trudno mówić o bardziej komfortowej opcji do spania.

Higiena to podstawa

Wysokiej jakości materace SleepMed cechują się również wysoką higienicznością ponieważ skutecznie chronią przed rozwojem bakterii, grzybów, roztoczy oraz nieprzyjemnych zapachów. Szczególnie antyalergiczne właściwości posiada specjalna mata kokosowa, która może wchodzić w składa materaca. Włókna kokosowe zawierają sole mineralne, które w naturalny sposób przyczyniają się do zahamowania rozwoju alergenów. Na uwagę zwraca również pokrowiec z dzianiny Probiotex, która wykorzystując technologię aktywnych probiotyków zmniejsza rozwój roztoczy.

Decydując się na zakup materaca koniecznie trzeba zwracać uwagę na to, czy jest on wykonany z materiałów zapewniających właściwą cyrkulację powietrza w jego wnętrzu. Między innymi dzięki technologii Airforce materace SleepMed dbają o odpowiednią regulację poziomu wilgotności oraz temperatury ciała. Za trwałość materacy odpowiedzialne są maty kokosowe oraz wysokogatunkowe pianki termoelastyczne, które zapobiegają niepożądanym odkształceniom.

Komfortowa i sprawna zmiana twardości materaca? Tak, to możliwe!

Specjaliści zalecają do spania twarde materace jednak nie bez znaczenia jest także komfort snu, który w dużej mierze zależy od indywidualnych i często także zmiennych preferencji. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzą rewelacyjne, dwustronne i dostosowujące się do potrzeb użytkownika, ergonomiczne materace SleepMed. Samodzielna zmiana twardości materaca odbywa się poprzez zmianę położenia różnych jego warstw względem siebie. I tak możliwe jest stworzenie miejsca do spania dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Może to na przykład być:

  • układ pianek gwarantujący średnią twardość materaca,
  • opcja najtwardsza dla osób o dużej wadze powyżej 100 kg,
  • konfiguracja idealna dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem, czy też
  • podłoże o wysokiej sprężystości, zapewniające idealne podparcie dla kręgosłupa.

Inwestując w matę kokosową można dodatkowo jeszcze bardziej modyfikować twardość materaca. Umieszczając matę kokosową między piankami uzyskamy wysoką twardość miejsca do spania. Mata kokosowa zastosowana natomiast jako ostatni element wypełnienia podwyższy jego twardość jedynie delikatne.

Wszystkie potrzebne informacje na temat materacy SleepMed znaleźć można na stronie producenta. Dzięki temu w dobie pandemii nie jest konieczna wizyta w salonie i zdecydować się można na w pełni bezpieczne zakupy online w jednym ze sklepów internetowych. Warto zainteresować się okresowymi promocjami, takimi jak na przykład poduszka ortopedyczna w cenie materaca.

*materiał partnera