Wybielanie zębów jest dzisiaj tak samo naturalne jak regularna wizyta u lekarza. Instagram niestety nie pomaga, jeszcze bardziej przesuwając granicę idealnego życia i wyglądu. Na szczęście technologia ciągle się rozwija i teraz możesz to zrobić praktycznie bezboleśnie i w przystępnej cenie. Oto, jakie masz opcje.

ZOBACZ TEŻ: WYBIELANIE ZĘBÓW – KTÓRĄ METODĘ WYBRAĆ? PRZEGLĄD PRODUKTÓW DO UŻYTKU DOMOWEGO

Paski do wybielania zębów
Najłatwiejsza i najtańsza metoda wybielania zębów, jaka jest obecnie dostępna. Szczególnie popularne są paski Crest, które gorąco polecają nam nasze amerykańskie koleżanki. Warto tutaj pamiętać, by zaopatrzyć się w nie w sprawdzonym miejscu, by nie kupić podróbek, które mogą nam narobić więcej kłopotów niż tylko niewybielone zęby czy stracone pieniądze.

Wybielanie zębów z pomocą węgla drzewnego
Każdy, kto kiedyś próbował wybielania zębów wie doskonale, że może być to mało komfortowe, szczególnie przy wysokiej wrażliwości dziąseł. Dla tych osób jest łagodniejsza wersja wybielania zębów za pomocą produktów z zawartością węgla drzewnego – bardzo skutecznie radzą sobie z usuwaniem plam ze szkliwa, bez uszkadzania go. I tak, to jest ta popularna niegdyś, czarna pasta na zębach. Wygląda dziwnie, ale działa!

ZOBACZ TEŻ: PO KILKU TYGODNIACH JEDZENIA TYCH PRODUKTÓW TWOJE ZĘBY BĘDĄ BIELSZE!

Laserowe wybielanie zębów
Jedna z najlepiej sprawdzających się metod, szczególnie dla tych, którzy nie dostają drgawek na widok fotela dentystycznego. Jest to owszem, bardziej kosztowne niż paski czy pasty do zębów, jednak jest szybszy i dużo bardziej skuteczny sposób. Nie jest to jednak opcja dla wszystkich osób – szczególnie tych, którzy mają bardzo wrażliwe zęby.

Profesjonalne wybielanie zębów
Ostatnią opcję z naszej listy stanowi profesjonalne wybielanie u dentysty, który przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzi szereg badań, ustalając tym samym, jaki jest stan Twoich zębów. Zaleca się też wizytę u higienistki w celu usunięcia nagromadzonej płytki nazębnej i usunięcia plam. Na specjalne zamówienie tworzy się personalne nakładki na zęby, z których Pacjent następnie korzysta samodzielnie w zaciszu własnego domu, poprzez nakładanie ich wraz ze specjalnym środkiem wybielającym. Efekty? Specjaliści twierdzą, że wystarczą 2 tygodnie, by zobaczyć doskonały efekt. Trzeba jednak do tego dodać mniej więcej kolejne 2 tygodnie, przez które czeka się na produkcję spersonalizowanych nakładek. Badania potwierdzają, że efekty takiego wybielania zębów utrzymują się najdłużej, bo aż do 2 lat. Plus raz spersonalizowane nakładki mogą Ci służyć przez lata.

ZOBACZ TEŻ: Ta nastolatka już tak nie wygląda. Wybielanie zębów zniekształciło jej twarz!

Z czego zrezygnować po wybielaniu?
Przede wszystkim odpada czarna kawa, herbata i czerwone wino – w ten sposób najłatwiej i najszybciej można popsuć efekty pracy dentysty. Zaleca się też odstawienie żywności i napojów barwionych, w tym napojów gazowanych czy przypraw takich jak curry czy kurkuma.

A Wy, z jakiej metody wybielania zębów mieliście okazję korzystać?