Przedłużanie rzęs stało się obecnie bardzo modne. Koszt zabiegu nie jest na tyle duży, aby mogły pozwolić sobie na niego tylko nieliczne dziewczyny, a efekt z pewnością warty swojej ceny. Spojrzenie spod długich, wywiniętych rzęs jest zalotne. Poza tym to oszczędność na tuszu i dodatkowe kilka minut czasu. Z przedłużonymi rzęsami wiążą się jednak pewne ograniczenia, zwłaszcza w przeciągu pierwszych 6 godzin.

Unikaj kontaktu z wysoką temperaturą

W ciągu pierwszych 48 godzin, nie wolno ci iść na saunę, do solarium i wylegiwać się na plaży. Jest ryzyko, że rzęsy się odkleją pod wpływem wysokiej temperatury.

ZOBACZ TEŻ: BLOGERKA PRZYCINA RZĘSY I TWIERDZI, ŻE TA METODA PRZYSPIESZA ICH WZROST! (FILM)

Unikaj wody

W tym przypadku zalecenie obejmuje tylko 6 pierwszych godzin i również jest związane z odklejeniem się rzęs. A właściwie z tym, aby klej zdążył zaschnąć. Woda czy para wodna mogą stanowić przeszkodę. Odpuść sobie prysznic i wizytę na basenie.

Nie używaj tuszu wodoodpornego

Jeżeli zdecydujesz się pomalować rzęsy tuszem, wybierz zwykły produkt. Wodoodporny tusz trudniej zmyć. Będziesz musiała użyć specjalnego preparatu, który może sprawić, że rzęsy się odkleją. Im mniej będziesz z nimi kombinować, tym lepiej. Pamiętaj też o tym, aby nie trzeć powiek. Nałóż preparat na wacik, potem przyłóż go do oczu i odczekaj, aż zacznie działać.

ZOBACZ TEŻ: PO CO CI SZAMPON DO RZĘS? ABSURDALNA MODA CZY NIEZBĘDNIK W KAŻDEJ KOSMETYCZCE?

Używaj odpowiednich kropli do oczu

Przy doklejonych rzęsach musisz uważać nawet na krople do oczu. Jeżeli w składzie mają substancje oleiste, również mogą wpłynąć na odklejenie się rzęs.

Nie śpij na brzuchu

Rzęsy będą ocierać się o poduszkę. W ten sposób osłabisz je. Szybko mogą się przerzedzić.

Nie czesz rzęs

Tak jak czesanie włosów osłabia je, tak samo ma się rzecz z czesaniem rzęs. Oprócz wyjątkowych przypadków – na przykład gdy po wstaniu z łóżka będą „nieuporządkowane”. Wtedy możesz je uczesać.

ZOBACZ TEŻ: MASZ PRZEDŁUŻANE RZĘSY? OTO ŻELAZNE ZASADY, KTÓRYCH MUSISZ PRZESTRZEGAĆ!

Unikaj tłustych kosmetyków

Oprócz preparatu do zmywania wodoodpornego tuszu unikaj też mleczka do demakijażu oraz tłustych kremów. Niewskazane są również olejki i wszelkie substancje oleiste.