Wśród najpopularniejszych estetyk wnętrzarskich na 2023 rok niezaprzeczalnym faworytem będzie mushroom decor. Już teraz wielką popularnością cieszą się designerskie lampy w kształcie pieczarek i okrągłe stoły typu table mushroom, których głównym budulcem jest jasne drewno.

Mushroom Decor: estetyka w aranżacji wnętrz na 2023 rok

Fascynujący świat grzybów zyskuje coraz większą popularność. Ich magiczne właściwości, nietypowy kształt i pozytywny wpływ na zdrowie oraz klimat sprawiły, że stały się pełnoprawnym elementem domowej przestrzeni. To tu regenerujemy ciało i umysł. Odpoczywamy i czujemy się w stu procentach sobą. Grzybowe aranżacje mogą więc pomóc zyskać harmonijne wnętrze, otoczone aurą spokoju. Trend mushroom decor jest głównie napędzany przez pokolenie Z, które zawsze szuka sposobów na włączenie zabawnego i rozwijającego umysł wystroju do swoich pokoi – od wibrujących świateł, przez dekoracje w kształcie chmur, aż wreszcie po ich najnowszą obsesję na punkcie dekoracji w kształcie grzybów – wyjaśnia Swasti Sarna globalna dyrektor ds. analiz na Pintereście w rozmowie z magazynem Cosmopolitan. Już w 2020 roku hasło wystrój w kształcie grzyba zaczęło zyskiwać coraz większą popularność na platformie. Od tego czasu zainteresowanie estetyką wciąż rośnie.

Jak zaaranżować minimalistyczną sypialnię?

Mushroom Decor rozprzestrzenia się na wielu płaszczyznach – od nawiązujących do lat 60. i 70. halucynogennych grzybów, aż po bardziej organiczne odniesienia do pierwotnego świata przyrody. Wszystkie elementy wystroju i dekoracyjne dodatki z pewnością wyrosły z motywu skoncentrowanego na naturze. Grzyby potrafią być intrygujące i zabawne, sprawiają wrażenie nieco fantastycznych, a jednocześnie są też bardzo przyziemne i mają wielką moc. Już niebawem mogą stać się dominującym, w pełni biodegradowalnym materiałem i alternatywą dla skóry zwierzęcej.

Sonda

dekoracje w kształcie grzybów

Podobają Ci się dekoracje w kształcie grzybów?