Nie dziwi zatem fakt, iż każdy właściciel mieszkania lub domu chce, aby było to miejsce wyjątkowe. Dlatego też tak wiele czasu i uwagi przykłada się do jego urządzania. I chociaż gusty i upodobania bywają bardzo różne, to już od wielu lat dużą popularnością cieszy się nowoczesny styl urządzania tego pomieszczenia. Z jednej strony jest dużo projektów nawiązujących do klasyki i natury, z drugiej – nie brakuje takich, w których do głosu dochodzą ekstrawaganckie wzory i faktury.

Jakie zatem obowiązują aktualne trendy w urządzaniu kuchni?

Oto kilka z nich.

Sprzęty najnowszej generacji

Jednym z najważniejszych wyznaczników modnej kuchni są nowoczesne urządzenia kuchenne. W tym przypadku mówimy nie tylko o praktycznej i energooszczędnej lodówce czy piekarniku z dużą ilością funkcji. Dzisiaj coraz więcej osób ceni sobie wygodę i łatwość przyrządzania posiłków. Dlatego też trudno wyobrazić sobie nowoczesną i praktyczną kuchnię bez kuchenki mikrofalowej, ekspresu do kawy, czajnika elektrycznego, robota kuchennego, blendera, sokowirówki bądź wyciskarki, urządzenia do gotowania na parze i wielu innych.

Tego rodzaju sprzęt nie tylko jest bardzo praktyczny, ale także doskonale prezentuje się w nowoczesnym wnętrzu. Podobnie jest w przypadku zlewozmywaków – te wpisujące się w obecne trendy są wielofunkcyjne (można je wykorzystać nie tylko do mycia czy zmywania, ale też do wielu innych czynności).

Zestawy naczyń i sztućców

Innym obowiązującym współcześnie trendem w urządzaniu kuchni jest nowoczesny zestaw naczyń i sztućców. Obecnie modne są nie tylko klasyczne naczynia porcelanowe lub ceramiczne, ale także takie, które w bardzo dużym stopniu nawiązują do natury. Dużą popularnością cieszą się talerze kamionkowe, które wyglądają niczym stworzone przez naturę. Oprócz ciekawego i niebanalnego wyglądu takie naczynia są też ekologiczne i trwałe. Podobnie jest ze sztućcami. Dzisiaj są one nie tylko praktyczne, ale też atrakcyjne wizualnie. A wśród dominujących kolorów jest nie tylko srebro czy biel, ale też czerń czy złoto.

Meble

Wśród najbardziej popularnych trendów kuchennych już od dłuższego czasu królują meble, które przede wszystkim charakteryzują się funkcjonalnością. Jeżeli chodzi o ich kolor, to wciąż modne są te o jasnych barwach, w których ciemniejszymi elementami są fronty i rączki. Innym popularnym trendem w kolorze mebli jest szarość i czerń.

Zwłaszcza ta ostatnia dodaje kuchni nieco surowości i ekstrawagancji. Jednak w połączeniu z odpowiednimi dodatkami pozwala stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze,

Kolory

Jedne z najmodniejszych kolorów obowiązujących w ciągu kilku ostatnich sezonów to ciepłe szarości i grafity. Ich popularność wcale nie oznacza, iż kolor biały jest już passe, ale dobrze jest go łączyć z nieco bardziej kolorowymi dodatkami. Zresztą łączenie dwóch kolorów w kuchni to obecnie jeden z modniejszych trendów, który doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrzach. Dużą popularnością cieszą się połączenia spokojnej szarości z energetyczną żółcią oraz mariaż złota, czerni i miedzi. Ten pierwszy zestaw sprawia, iż kuchnia nabiera ciepłego i uspokajającego charakteru, natomiast ten drugi świetnie sprawdzi się u miłośników minimalizmu. Natomiast dla amatorów klasycznego wystroju wnętrza dobrą wiadomością jest to, iż wciąż modne są odcienie ciepłego brązu.

Kuchnia to takie miejsce w domu, w którym spędzamy sporą ilość czasu. Dlatego tez warto aby była urządzona nie tylko funkcjonalnie i praktycznie, ale także atrakcyjnie wizualnie. I chociaż obowiązujące trendy wnętrzarskie mogą być swego rodzaju inspiracją, to jednak najważniejsze są indywidualne upodobania, gusty i potrzeby.

 

Materiał partnera