Każdy z nas od czasu do czasu boryka się z trądzikiem. Czasami są to tzw. “wysypy” hormonalne, innym razem problemy ze zdrowiem, ale w większości niestety są to źle dobrane kosmetyki. Przekonała się o tym na własnej skórze modelka z Bali o imieniu Inka ma 19-lat, która aktualnie robi oszałamiającą karierę. W międzyczasie boryka się z torbielowatym, nawracającym trądzikiem. O swojej przypadłości opowiedziała na swoim instagramie i pokazała też, co powodowało u niej tak duże problemy z cerą.

ZOBACZ TEŻ: ZOBACZ, JAK WEGAŃSKIE MYDŁO ZA 30 ZŁOTYCH LECZY MOCNO ZAOGNIONY TRĄDZIK!

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że podstawą leczenia trądziku jest ustalenie, które produkty z naszej kosmetyczki nie pomagają w leczeniu bądź nawet je utrudniają. I chociaż ostatnio jest duże zainteresowanie olejowymi produktami (ze względu na zapachy, świetne działanie i łatwość w użyciu), to okazuje się, że one nie wszystkim służą. Jedną z tych osób jest właśnie Inka.
Na instagramie modelki można obejrzeć insta stories, które Inka zapisała w stałych stories. Nazywa się “moja trądzikowa podróż” i jest zbiorem pełnych informacji na temat wszystkich problemów skórnych Inki. Modelka mówi tam m.in. o tym, kiedy zaczęły się jej problemy ze skórą oraz co je powodowało. Dopiero po pewnym czasie odkryła, że wszystkiemu winny jest olej kokosowy, którym zmywała makijaż – to głównie on zapychał jej pory i utrudniał walkę z trądzikiem.

Modelka twierdzi jednak, że musiała zrezygnować ze wszystkich kosmetyków, które zawierały nawet śladowe ilości różnych olejów. To sprawiło, że jej kosmetyczka z dnia na dzień stała się prawie pusta. Inka była zmuszona na nowo zbudować bazę swoich ulubionych produktów. Na pierwszy ogień poszły oczywiście wszystkie kosmetyki do mycia twarzy i skóry – po ich odstawieniu Inka odczuła wielką ulgę. Teraz twierdzi, że unika wszystkiego co zawiera olej, bo wystarczy niewielka ilość, by problemy wróciły ze zdwojoną siłą. Z powodu problemów z trądzikiem modelka doświadcza też wielu problemów w pracy – często w kontraktach musi zawierać odpowiednią formułkę, która pozwoli jej na zagwarantowanie odpowiednich kosmetyków do pracy.

ZOBACZ TEŻ: Co wypryski na ciele mówią o kondycji Twojego zdrowia? [Mapa ciała]

Portal Glamour.com.uk donosi, że dermatolodzy są zgodni w sprawie używania olejów przy cerze problematycznej – większość z nich jest zdania, że mają one właściwości okluzyjne, co oznacza, że mogą przyczyniać się do zatykania porów, tym samym powodując bądź zwiększając ryzyko wyprysków.

Wiedzieliście o tym?