Zawsze przyglądając się zdjęciom modelek i modeli zastanawiałam się, jak to jest być tak idealnym. Doskonała forma, wyrzeźbione ciało, zdrowa, błyszcząca skóra i piękna twarz. Nigdy nie byłam po drugiej stronie i nie myślałam o presji, jaką odczuwa większość z tych osób, by być pięknymi i podziwianymi. Nic więc dziwnego, że nowy, szczery projekt modelki plus size zmienił moje myślenie o ideałach i pożądanej urodzie.

ZOBACZ TEŻ: OTO, DLACZEGO NIGDY NIE POWINNAŚ WKŁADAĆ PÓŁPRZEZROCZYSTEGO BODY

Tia Duffy ma 30 lat i pochodzi z Dublina. Jest modelką od 10 roku życia i od zawsze musiała mierzyć się ze współczesnym kanonem piękna, nie tylko jeśli chodzi o rozmiar. W związku z tym rozpoczęła projekt Skin Work by szerzyć świadomość na temat tego, co często ukrywają osoby pracujące w jej zawodzie, by utrzymać się na powierzchni.

Ukrywałam moje plecy całe swoje życie. Miała tam trądzik od 12 roku życia, który pozostawił po sobie okropne blizny. Nigdy więc nie noszę bluzek odsłaniających moje plecy a na planie zdjęciowym obsesyjnie ukrywam je pod grubą warstwą podkładu i korektora… Tych kilka plamek kontrolowało moje życie i sprawiło, że przestałam w siebie wierzyć. Zawsze chciałam porozmawiać z kimś o tym głośno, ale nigdy nie wiedziałam, jak się za to zabrać.

Tia postanowiła zabrać głos w tym temacie po tym, jak rok wcześniej jej przyjaciółka Heather umarła na raka skóry. To dało jej siłę i motywację do tego, by rozmawiać o problemach i kompleksach bez skrępowania czy poczucia wstydu. Tak powstał Skin Work.

ZOBACZ TEŻ: Mężczyźni wiedzą naprawdę niewiele o kobiecych ciałach. Oto ich najbardziej szokujące przekonania

Niedawno zmarła moja kolejna przyjaciółka z powodu raka jajnika i zdałam sobie sprawę, że nasze ciało to coś więcej niż zlepek niepewności, a także że nigdy nie powinnyśmy pozwolić by nasze kompleksy wpłynęły na nasze zdrowie… Mogę ukryć moje blizny, tak długo, jak moja skóra jest zdrowa, jak i mój organizm. Od dzisiaj jednak nie zamierzam się z tym kryć i wręcz zamierzam się z nimi obnosić!

Modelka tym samym pragnie zachęcić inne kobiety, by zapomniały o kompleksach i nie pozwoliły by niepewność przeszkodziła im w walce o zdrowie. Wspomina też o tym, że często pogoń za ideałami sprawia, że przestajemy być sobą a przecież najważniejsze jest to, jak czujemy się ze swoim ciałem. Przekonuje, że nie musimy nikogo naśladować i że nie ma niczego ważniejszego w życiu każdego człowieka, niż pokochanie i zaakceptowanie samych siebie.

Zgadzacie się ze słowami modelki?