Te z nas, które w ciąży zazdrośnie patrzą na smakoszy wina mogą sobie nieco pofolgować. Coraz większą furorę robi bowiem u nas wino… bezalkoholowe!

Sok z winogron?

Czy wino bezalkoholowe to tylko zwykły sok z winogron? Na pewno nie. To klasyczne wino poddane procesowi dealkoholizacji. Jest to chroniona patentem procedura, która eliminuje z wina alkohol, ale zachowuje wszystkie pozostałe jego cechy, w szczególności oryginalny smak i aromat. Do tego zachowane zostają wszystkie walory zdrowotne wina: duża zawartość polifenoli (chronią przed starzeniem się komórek i rozwojem nowotworów) oraz melatoniny (ułatwia regenerację organizmu).

Bez alkoholu – na zdrowie!

Wina bezalkoholowe to świetne uzupełnienie każdej diety. To alkohol jest bowiem głównym nośnikiem kalorii. Dzięki jego wyeliminowaniu, redukuje się także zawartość kalorii i to aż o 70-95%! Ale wina bezalkoholowe są szczególnie popularne wśród kobiet w ciąży.

„Nie wiedziałam, jak przeżyję ciążę bez mojego ukochanego wina. Teraz przed każdym spotkaniem z przyjaciółmi czy rodziną zaopatruję się w kilka butelek i nie siedzę już jak sierotka ze szklanką wody w dłoni. Co więcej, inni też chcą spróbować jak to smakuje – zwłaszcza osoby, które przyjeżdżają autem. Wszyscy są zachwyceni, więc zawsze kupuję dla nich trochę wina na zapas”, mówi Patrycja Kot, która jest w drugim miesiącu ciąży.

Gdzie kupić?

Wino bezalkoholowe zakupić można na razie jedynie przez Internet na stronie www.WinaBezalkoholowe.pl.