Projektanci mody starają się, aby tworzone przez nich ubrania były nie tylko piękne, ale i praktyczne, czy wręcz innowacyjne. Regularnie słyszymy o nowych wynalazkach w dziedzinie mody – czy dotyczy to nowego typu tkanin, czy nowatorskich rozwiązań, które łączą piękno i technologię.

Marka Cute Circuit stworzyła sukienkę z telefonem wbudowanym w rękaw. Tam znajdują się głośnik, mikrofon i antena, podczas gdy kartę SIM instaluje się w metce. Sukienka pozwala na rozmowę telefoniczną przez proste podniesienie ręki i ma trafić do sprzedaży w roku 2011.

To nie pierwszy projekt Cute Circuit – firma wcześniej stworzyła sukienkę ozdobioną mnóstwem lampek LED (można podziwiać ją w Muzeum Techniki i Przemysłu w Chicago).

&nbsp

Tymczasem firma Brooks Brothers opracowała innowacyjną tkaninę reagującą na sygnały z ciała noszącej je osoby – ma chłodzić skórę, pochłaniać pot oraz monitorować ciśnienie i puls! Takie rozwiązania są stosowane w ubraniach dla sportowców i turystów, lecz tkanina Brooks Brothers ma znaleźć zastosowanie m.in. w garniturach i garsonkach. Pracownicy biur i urzędów, kelnerzy itp., którzy muszą nosić oficjalne stroje nawet w gorące dni, zapewne odetchną z ulgą.