Media społecznościowe są narzędziem komunikacji, które wykorzystuje się na wiele sposobów. Dla niektórych jest to możliwość zawiązania dyskusji na ważne społeczne tematy, wzmocnienie przekazu i zwiększenie możliwości dotarcia do nowych grup. Niestety wśród osób aktywnie działających w sieci nie brakuje hejtu, który pod pozorem anonimowości, przyjmuje coraz ostrzejszą formę.

Na to negatywne zjawisko stara się reagować coraz więcej osób, pokazując, ze słowa mają wielką moc, a hejt może realnie wpłynąć na psychikę osób, która poddana nieustającej krytyce, zatraca poczucie własnej wartości.

Hailey Bieber w nowej fryzurze. Wygląda rewelacyjnie!

Na ważne społecznie przesłanie zdecydowała się niedawno Millie Bobby Brown, która na swoim Instagramie opublikowała zdjęcie bez makijażu, dodając podpis, w którym szczerze zwierza się fanom z własnych lęków i presji, jaka na niej ciąży będąc jedną z popularnych aktorek Hollywood.

Hailey Bieber o mediach społecznościowych

W jej ślady postanowiła pójść także modelka Hailey Bieber, która także aktywnie sprzeciwia się internetowemu hejtowi. Modelka opublikowała na Instagramie wpis, w którym w mocnych słowach wypowiada się na ten temat:

(…) Mogłabym siedzieć tu cały dzień i mówić, że hejt mnie nie dotyka, że słowa, które wypowiadają hejterzy nie mają na mnie wpływu. (…) Każdego dnia boli mnie porównywanie do innych. (…) Dzielę się tym dlatego, że ciąży mi to na sercu ważne jest, aby być szczerym i mówić jak te rzeczy wpływają na nas psychicznie i emocjonalnie.

Hailey Bieber miała 3 suknie ślubne! Ostatnia z nich to prawdziwe dzieło sztuki

Hailey Bieber, podobnie jak Millie Bobby Brown jest aktywna w mediach społecznościowych. Obie gwiazdy często podkreślają jak wielką moc mają słowa. Modelka w długim wpisie nie kryła tego, jak bardzo dotkliwe mogą okazać się przykre komentarze, które codziennie pojawiają się pod jej adresem. Hailey napisała także, że media społecznościowe są podłożem okrucieństwa.

To nie pierwszy raz, kiedy modelka głośno wyraża swoje zdanie. W wywiadzie dla magazynu Vogue przyznała, że spotkała się z hejtem wielokrotnie, głównie z powodu jej małżeństwa z Justinem Biberem.

Hailey Bieber łamie wszelkie zasady. Wprowadza nowy trend w ślubnym manicurze

Pod jej najnowszym wpisem pojawiło się bardzo dużo komentarzy. Wiele osób przyznało rację, że hejt może mieć realny wpływ na zdrowie psychiczne osoby, do której kierowane są słowa, często nieuzasadnionej, krytyki.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I would say my most favorite part of existing is human connection. I absolutely love connecting with other people, I love finding common interests between me and others, hearing people’s story, I love laughing with others, and I love crying with others. I feel so very very deeply. My heart explodes with happiness when my friends and family are happy and my heart feels crushed when they are hurting and sad. The reason I say all of this is: because I love to connect, I do my best to expose my heart which means I love freely and I empathize deeply, and because of that I also hurt very easily when I feel like people don’t see my heart and see me for who I am and the reason I’m even sharing this, is because Instagram, Twitter etc is SUCH a breeding ground for cruelty towards each other, and because people don’t take the time to connect with each other on an honest level before they resort to hatred, it starts to damage what could be really beautiful human interaction and connection. I could sit here all day and say the hate doesn’t bug me, that the words that are said don’t affect me. But NEWS FLASH: it hurts to be torn apart on the internet!!! It hurts to be compared to other human beings every single day, it hurts for people to jump to conclusions and make assumptions. It hurts to be called names, and to feel like you don’t measure up to a certain standard.. the list goes on and on. I share this only because it weighs often on my heart and because it’s important to be honest about how these things affect us mentally and emotionally. Hopefully it speaks to someone struggling with the same. with that being said Happy New Year. Let’s connect more in 2020 :)

Post udostępniony przez Hailey Baldwin Bieber (@haileybieber)