Krem z filtrem przeciwsłonecznym to absolutny niezbędnik w letniej pielęgnacji skóry. Zanim gorące temperatury zostaną z nami na dłużej, warto przyjrzeć się niektórym informacjom na temat stosowania tych kosmetyków.

Oto najczęstsze mity związane z ochroną przeciwsłoneczną, które wymagają małego sprostowania.

# Wystarczy tylko jedna apliakcja kremu, by uchronić się przed promieniami słonecznymi przez cały dzień

Krem z filtrem należy nakładać co 3-4 godziny, aby zapewnić skórze skuteczną ochronę. Dermatolodzy zalecają nałożenie warstwy kremu 15 minut przed wyjściem z domu. Kosmetyk ten warto jednak zabrać ze sobą i pamietać o jego regularnym stosowaniu w ciągu dnia.

ZOBACZ TEŻ: ILE SPF POTRZEBUJE TWOJA SKÓRA? TEN PROSTY PRZELICZNIK ROZWIEJE WĄTPLIWOŚCI

# Nakładanie kilku produktów, które mają w sobie filtr przeciwsłoneczny oznacza lepszą ochronę przed słońcem

Wyższy SPF działa skuteczniej i chroni przed mocnym słońcem, ale nałożenie kilku kosmetyków z tym samym filtrem np. kremu ochronnego i podkładu o współczynniku 15 SPF nie sprawia, że ich wartość się sumuje.

#Nie potrzebujesz ochrony przeciwsłonecznej, będąc w pomieszczeniu

Być może wydaje się to banałem, ale wiele osób twierdzi, że nie potrzebuje ochrony przeciwsłonecznej, kiedy nie przebywają na zewnątrz. To nie od końca prawda, ponieważ promieniowanie UV przenika przez grubą warstwę chmur, a nawet szyby. Promienie słoneczne oddziałują na anszą skórę również kiedy nie przebywamy na zewnątrz. Kremy z filtrem to podstawa pielęgnacji, która chroni przed fotostarzeniem.

ZOBACZ TEŻ: MYŚLAŁAŚ, ŻE TEN KOSMETYK NAWILŻA SKÓRĘ? W RZECZYWISTOŚCI MOŻE JĄ WYSUSZYĆ

Co wy na to?