O millenialsach krąży wiele opinii. Niektóre z nich podsumowują ich jako pokolenie ludzi ambitnych, którzy nie boją się nowych wyzwań. Stąpają po ziemi pewnym krokiem i wiedzą, co chcą osiągnąć. Są otwarci na zmiany i wykazują się elastycznym i kreatywnym podejściem do wielu spraw. Pokolenie Y doczekało się też mniej optymistycznych podsumowań. Często mówi się, że są to osoby, które są przekonane o swojej wyjątkowości i w związku z tym należy im się od życia wszystko, co najlepsze. Niekiedy pojawiają się głosy, że millenialsi są nastawieni do życia egoistycznie i roszczeniowi. A jednak to właśnie oni potrafią stworzyć szczęśliwe i stałe związki.

Długo i szczęśliwie? Oto dwie najważniejsze cechy, które powtarzają się w udanych związkach z wieloletnim stażem

Udany związek Millenialsów

Millenialsi widzą, czym jest miłość. Hipoteza ta ma swoje poparcie w socjologicznym badaniu. Okazuje się, że osoby w przedziale wiekowym od 25 do 34 lat tworzą najszczęśliwsze związki. Tematem zajęła się firma eHarmony. To internetowa witryna randkowa powstała w 2000 roku, której siedziba mieści się w Los Angeles.

Raport, który jest wynikiem ankiety przeprowadzonej wśród ponad 2000 osób w wieku powyżej 18 lat, będących w związkach małżeńskich lub w długotrwałych związkach, miał na celu dokładne przyjrzenie się temu, co sprawia, że ​​pary są naprawdę szczęśliwe (lub nieszczęśliwe) i jakie są tego przyczyny.

Sukces millenialsów ma opierać się na prostej zasadzie. Pokolenie to jest bardziej otwarte i stawia na sprawną komunikację. Przełamują tabu i nie boją się otwarcie mówić o emocjach. Widzimy, że gdy milenialsi się zobowiążą, są bardziej chętni do ciągłej pracy nad związkiem i komunikowania się ze swoim partnerem. Są bardziej otwarci na przezwyciężenie kryzysów, godzą się na terapię i kompromisy bardziej niż ktokolwiek inny – podsumowuje Grant Langston, dyrektor generalny eHarmony.

Sukces millenialsów w budowaniu trwałych i szczęśliwych związków prawdopodobnie tkwi w ich podejściu do życia i skupieniu uwagi na swoich emocjach i dobrostanie. Millenialsi postrzegają romantyczne relacje jako element dbania o siebie – o swoje zdrowie psychiczne i emocjonalne, dlatego skupiają na tym wiele uwagi. Angażują się, by zbudować szczery i szczęśliwy związek. W porównaniu z mężczyznami ze starszych pokoleń, mężczyźni w wieku 20 i 30 lat, którzy brali udział w badaniu eHarmony, są najbardziej otwarci w komunikowaniu się ze swoimi partnerkami lub partnerami. Pokolenie to jest również bardziej otwarte na przeprowadzanie trudnych rozmowów, nawet jeśli nie potrafią dojść do porozumienia od razu, nie rezygnują ze związku po jednej, poważnej  kłótni.