Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów kosmetycznych. Nic w tym dziwnego bo mikropeeling daje świetne efekty! Poprawia wygląd skóry, pomaga w problemach z trądzikiem, rozszerzonymi porami i zaskórnikami. A oprócz tego jest świetną opcją, kiedy na twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia – spłyca zmarszczki i pobudza skórę do produkcji kolagenu. Ale to nadal nie jedyne korzyści, które daje mikrodermabrazja.

ZOBACZ TEŻ: GŁADKA SKÓRA, BEZ ZASKÓRNIKÓW I ZMARSZCZEK? TEN ZABIEG CI TO ZAGWARANTUJE!

Mikrodermabrazja opis zabiegu

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, którego zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry . To nieinwazyjny peeling, który polega na mechanicznym złuszczeniu warstwy rogowej oraz głębszych warstw skóry. Do złuszczania naskórka wykorzystuje się strumienie mikrokryształków tlenku glinu – jest to mikrodermabrazja korundowa, której efekty są najlepiej widoczne przy problemie rozszerzonych porów, blizn oraz rozstępów i cellulitu. Ten rodzaj mikrodermabrazji posiada silniejsze właściwości złuszczające .

Innym rodzajem jest mikrodermabrazja diamentowa , podczas której wykorzystywane są obracające się diamentowe tarcze, by dokładnie oczyścić i złuszczyć naskórek. To jeden z najczęściej wybieranych rodzajów mikrodermabrazji. Jest to łagodny zabieg i całkowicie bezbolesny . Mikrodermabrazja diamentowa daje następujące efekty: promienna, wypoczęta skóra, redukcja zmarszczek mimicznych i przebarwień oraz widoczna poprawa elastyczności skóry .

Mikrodermabrazja jak często

Tak naprawdę ilość zabiegów powinien ustalić specjalista, który wykonuje mikropeeling, ale można również potraktować to jako jednorazowy zabieg , głęboko oczyszczający skórę. Po tak dokładnym złuszczeni, skóra lepiej przyjmuje składniki aktywne zawarte w kremach i serum , wnikając w jej głębsze warstwy

Mikrodermabrazja poprawia wchłanialność odżywczych składników, dlatego jest świetnym zabiegiem przygotowującym. Można stosować ją przed zabiegiem wykorzystującym kwasy, laser albo fale radiowe . A prawie zawsze po zabiegu nakładana jest odżywcza maska i ampułka, która dodatkowo wzmacnia efekt.

W niektórych wypadkach, kiedy skóra jest wyjątkowo gruba, aby uzyskać lepszy efekt występuje mikrodermabrazja z kwasami . Zazwyczaj stosowane są kwasy glikolowe lub migdałowe, jednak taką decyzję podejmuje specjalista po dokładnej ocenie stanu skóry.

ZOBACZ TEŻ: CZY WIESZ, ŻE TO W JAKIEJ POZYCJI ŚPISZ, MA REALNY WPŁYW NA TO JAK WYGLĄDASZ?

Warto pamiętać również o tym, że twarz po mikrodermabrazji jest zaczerwieniona. Rumień nie utrzymuje się długo i zazwyczaj znika w przeciągu kilku godzin od zabiegu .

Twarz po mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest zabiegiem uniwersalnym , którego celem jest przede wszystkim głębokie oczyszczenie i pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. Skóra zyskuje jędrność i gładkość, staje się promienna i dotleniona.

To, co wyróżnia sam zabieg, to swobodna możliwość dopasowania stopnia głębokości złuszczania do potrzeb skóry, dlatego też mikrodermabrazja może być wykonywana na różnych partiach ciała – nie tylko na skórze twarzy i szyi.

Mikrodermabrazja w domu

Wykonanie mikropeelingu w domowych warunkach również jest możliwe. W drogeriach można znaleźć gotowy zestawy do mikrodermabrazji, składający się zazwyczaj z 4 produktów, które umożliwią wykonanie mikropeelingu. W zestawie gotowych preparatów znajduje się termiczny peeling, kwas glikolowy, odżywczo-nawilżający krem oraz neutralizujący płyn. Domowa mikrodermabrazja może być również wykonana za pomocą specjalistycznego sprzętu ze złuszczającym pierścieniem. Niezależnie od wyboru sposobu złuszczania, ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu – zawsze należy nałożyć silnie nawilżający krem z filtrem.

Mikrodermabrazja przeciwwskazania

Mimo, że mikrodermabrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym, który polecany jest dla wszystkich typów cery, istnieją pewne przypadki, w których nie zaleca się jej wykonywania. Chodzi przede wszystkim o takie problemy skórne, jak: łuszczyca, stany zapalne skóry, zakażenia bakteryjne i wirusowe. Nie można wykonać mikrodermabrazji, jeśli w przeciągu kilku miesięcy (2-3) był wykonywany zabieg chirurgiczny w obszarze ciała, w którym chcemy dokonać mikropeelingu.

ZOBACZ TEŻ: NIE DAJ SIĘ ZIMIE. OTO CO ZROBIĆ, BY ZACHOWAĆ GŁADKĄ SKÓRĘ W NAJWIĘKSZE MROZY

Dziewczyny stosowałyście już zabieg mikrodermabrazji? Podzielcie się swoim doświadczeniem.