Twój początek dnia nie należał do najlepszych? Budzik nie zadzwonił, Twój autobus odjechał przed czasem, podczas śniadania posprzeczałaś się z partnerem, a może jeszcze przed pierwszą kawą Twój szef poprosił Cię o przygotowanie raportu? Niezależnie od tego jak źle wyglądał poranek – dzień dopiero się rozpoczął a Ty masz przed sobą mnóstwo czasu. Kolejne godziny mogą przynieść Ci wiele dobrych momentów. Aby dobrze zaplanować dzień, zyskać poczucie spokoju i harmonii oraz wprawić się w dobre samopoczucie – sprawdź metodę czterech ćwiartek.

Kłótnia z przyjaciółką: jak skutecznie rozstrzygnąć nieporozumienie bez zrywania relacji

Czym jest metoda czterech ćwiartek

Metoda czterech ćwiartek to sposób na lepszą organizację dnia, podniesienie swojej efektywności i zyskanie dobrego samopoczucia. Jest to także zmodyfikowana wersja popularnej Matrycy Eisenhowera, która pomaga lepiej uporządkować ważność zadań do wykonania, ustalać priorytety oraz grupować obowiązki na ważne oraz mniej ważne, które można odłożyć w czasie. W metodzie czterech ćwiartek chodzi o to, aby spojrzeć na cały dzień jako na pewną całość, a następnie podzielić go na cztery części. Każda z ćwiartek jest ujęta w określone ramy. Pierwsza z nich rozpoczyna się rano mniej więcej od godziny 5 do 9, następna trwa od 1- do 12, kolejna wskazuje na popołudnie i mieści się w godzinach od 12 aż do 19. Ostatnia zaczyna się o 19 i kończy wtedy, gdy kładziesz się do łóżka.

Jak reagować na gaslighting w domu i pracy? To groźna technika manipulacji

Metoda czterech ćwiartek jest coraz bardziej popularna na TikToku. Dzięki tej prostej sztuczce możesz lepiej zorganizować swój czas i poprawić samopoczucie oraz motywować się do dalszego działania. Nawet jeśli coś nieprzyjemnego spotka Cię o poranku, myśl o tym, że przed Tobą są jeszcze trzy zupełnie nowe części dnia, jest całkiem miła i pomaga szybciej uporać sobie ze złym nastrojem. Pamiętaj, że nawet jeśli w jednym kwartale osiągasz nieco gorsze wyniki, nie oznacza to, że musisz zrezygnować z pozostałych trzech.

@rajxpatel You have a game to win. #fyp #foryoupage #selfimprovement #entrepreneur ♬ original sound - user73866320119