Meghan Markle wypowiedziała się na temat social mediów i ich użytkowników. Porównała ich do narkotyków i narkomanów. Ona w przeszłości również regularnie korzystała z dobrodziejstw internetu. Teraz myśli o nich zupełnie inaczej! To myśli Meghan Markle o social mediach.

Meghan Markle w czasach, gdy była hollywodzką aktorką – ale się ZMIENIŁA!

Meghan Markle o social mediach

Mocne słowa odbiły się echem w mediach. Meghan Markle wzięła udział w Fortune’s Most Powerful Women Next Gen Virtual Summit. Podczas wydarzenia wypowiadały się najbardziej wpływowe kobiety. Wydarzenie odbywało się online, a aby wziąć w nim udział, należało wpłacić wpisowe, które wynosiło 1750 dolarów. Podczas wydarzenia Meghan wypowiadała się na temat zagrożeń współczesnego świata. W swoich wypowiedziach szczególny nacisk kładła na media społecznościowe. Aby zobrazować swoje słowa, użyła dość szokującego porównania.

W social mediach pojawił się nowy trend. Czy spowoduje, że słynni makijażyści stracą pieniądze?

Social media jak narkotyki

Meghan Markle o social mediach wypowiedziała się jak o narkotykach. Swoją wypowiedź oparła na porównaniu określenia użytkownika. Zarówno osobę użytkującą social media, jak i narkotyki określa się jako „user”.

„Jest w tym coś algorytmicznego, co tworzy obsesję, która moim zdaniem jest bardzo niezdrowa dla wielu ludzi. Obawiam się o ludzi, którzy mają obsesję na ich puncie i tego, że stały się one częścią naszej codziennej kultury, uzależnieniem”.

Biorąc pod uwagę, jak niegdyś prowadziła lifestyle’owy blog „The tig” oraz była aktywna na Instagramie, to całkowita zmiana w podejściu. Meghan Markle zamknęła swoje konto na Instagramie w 2018 roku. Miała wówczas 1,9 miliona obserwujących. Była również użytkowniczką Twittera i Facebooka. W późniejszym czasie Meghan i Harry prowadzili oficjalne konto na Instagramie, jednakże po ich odejściu z rodziny królewskiej również zostało zamknięte. Meghan Markle o social mediach wypowiedziała się w ten sposób, ponieważ pragnie, aby świat stał się lepszym miejscem dla jej syna, Archiego.