Moda na matowe usta trwa. Tak malują się już nie tylko Zendaya czy Kylie Jenner, ale i polskie blogerki, m.in. Maffashion czy Jessica Mercedes.

Co pomoże nam w wyczarowaniu podobnego efektu?

Matowe usta nude - jak u Kylie Jenner i Zendayi

Przygotuj usta

Na rynku dostępne są rozmaite peelingi oraz balsamy do ust, ale tak naprawdę wystarczy miód i szczoteczka do zębów. Odrobinę miodu nabieramy na szczoteczkę i energicznymi ruchami pocieramy wargi. Następnie wycieramy i wklepujemy delikatny balsam.

Uważaj na podkład!

Mówi się, że szminka utrzymuje się dłużej, jeśli wcześniej na usta nałożymy podkład. Pamiętaj jednak, by nie był on matujący. Najlepsze są te nawilżające i wygładzające – nie wysuszają delikatnego naskórka ust, który pozbawiony jest warstwy lipidowej.

Mat i tylko mat

Pora na makijaż. Pokryte nawilżającym podkładem usta (wystarczy odrobina naniesiona opuszkiem palca) malujemy. I tu mamy kilka opcji.

Tylko konturówka

Kylie Jenner przyznała, że bardzo często zdarza się jej malować usta tylko i wyłącznie kredką. Efekt? Supertrwały, matowy i bardzo dokładny makeup ust.

Matowe usta nude - jak u Kylie Jenner i Zendayi

Matowa szminka

Powinna być gęsta, treściwa i kryjąca. Kylie używa odcieni „Brave”, „Faux” i „Soar” marki M.A.C

Kredka jumbo

Znakomite połączenie konturówki i szminki. My polecamy matową pomadkę w kredce marki Goldn Rose w odcieniach 10, 11 i 12.

Cena: 11,90

Matowe usta nude - jak u Kylie Jenner i Zendayi

Nie spiesz się!

Ten makijaż łatwy jest tylko z pozoru. Powinien być zawsze bardzo starannie wykonany. Nie ma mowy o krzywo obrysowanych ustach. Jeśli nie masz wprawnej ręki, nie obrysowuj warg poza ich konturem – lepiej trzymać się naturalnej linii.