Szukacie idealnego materaca dla dwojga? Jednym z częściej wybieranych rozmiarów materaca dwuosobowego są materace 140×200. I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego! Tej wielkości materac zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie posiada powierzchnię odpowiednią do komfortowego wypoczynku dwóch osób. Ze względu na ogromną popularność tych materacy, znajdziemy praktycznie nieskończone ilości modeli, które dostępne są w tym rozmiarze. Jaki zatem kupić, aby każde z Was było usatysfakcjonowane? Eksperci podpowiadają, jak wybrać ten idealny.

Materac dla pary – rodzaje materacy

Producent wysokiej klasy artykułów, Hilding Anders, posiada w swojej ofercie duży wybór wszelakich materacy w wymiarach 140×200. Znajdziemy tutaj zarówno materace piankowe, sprężynowe, jak i hybrydowe. Co więcej, każdy z powyższych rodzajów zawiera w sobie podział na zróżnicowane twardości. Aby wybrać materac idealny dla siebie, warto najpierw poznać cechy wyróżniające poszczególne rodzaje.

Materace piankowe to cała grupa produktów, w której zawierają się zarówno te wykonane z lateksu, jak i pianki wysokoelastycznej czy termoelastycznej. Ich podstawową zaletą jest to, że w bardzo naturalny sposób dostosowują się do kształtu ciała, otulając całą sylwetkę w kształcie snu. Elastyczna powierzchnia delikatnie podpiera kręgosłup, dzięki czemu neutralizuje bóle pleców i wspiera pełne rozluźnienie mięśni.

Największym atutem materacy kieszeniowych jest izolacja drgań i wysoka niezależność poszczególnych partii powierzchni. Dzięki temu materace te idealnie sprawdzają się w łóżkach małżeńskich. Nawet jeśli często zmieniamy pozycję i wiercimy się przez sen, nasze ruchy nie będą odczuwalne dla osoby po drugiej stronie i nie zakłócą jej snu.

Materace hybrydowe to najbardziej innowacyjny rodzaj materacy, dostępnych na rynku. W swojej konstrukcji łączą elastyczne pianki najwyższej jakości i zaawansowane systemy sprężyn kieszeniowych. Co prawda są to najdroższe materace wśród wszystkich modeli Hilding, ale ich właściwości prozdrowotne i ponadprzeciętny komfort użytkowania są zdecydowanie warte swojej ceny.

materac dla pary

Jak wybrać najlepszy materac?

Wiele z nowoczesnych materacy Hilding i Curem zostało stworzonych z myślą o parach, które znacznie różnią się między sobą budową i ciężarem ciała. Każdy materac powinien z założenia charakteryzować się stopniem twardości, który jest idealnie dopasowany do wagi użytkownika. Jednak gdy z materaca korzystają dwie osoby, czasem dobranie twardości odpowiadającej obu stronom staje się niemożliwe. Dlatego specjaliści marki Hilding zadbali o stworzenie innowacyjnych konstrukcji, które dopasowują się do każdego użytkownika, niezależnie od jego ciężaru.

Jeśli Ty lub Twój partner cierpicie na alergie, to koniecznie wybierzcie materac lateksowy albo posiadający wierzchnią warstwę wykonaną z pianki lateksowej. To nowoczesne tworzywo, które posiada zaawansowane właściwości antyalergiczne – zapobiega rozwijaniu się wszelkich drobnoustrojów, nie zbiera kurzu, a jednocześnie zapewnia optymalną wentylację powierzchni. Materace lateksowe polecane są też każdemu, kto szuka produktu, który na 100% nie podrażni wrażliwej skóry.

materace

Materace 140×200 – dla kogo będą najlepsze?

Materac 140×200 jest idealnym wyborem dla par, które posiadają małe sypialnie. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a więc świetnie uzupełni niewielką przestrzeń. Pozostawi jednocześnie sporo miejsca na pozostałe meble.

Ze względu na stosunkowo niewielki rozmiar, materace 140×200 sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy preferujemy spać blisko drugiej osoby i wraz z partnerem jesteśmy raczej drobnej budowy. Przeprowadzane przez ekspertów badania wskazują, że ta popularna wielkość materaca jest najmniejszą opcją, która zapewni komfortowy sen dwóm osobom.

Jeśli wiemy, że zdecydowanie lepiej wysypiamy się na większej przestrzeni. Jednak arunki mieszkaniowe nie zawsze pozwalają na zakup większego łóżka. Warto wówczas zainwestować w materac, który posiada system sprężyn kieszeniowych. Dzięki wysokiej izolacji poszczególnych fragmentów powierzchni, materac 140×200 wykonany z zastosowaniem tej nowoczesnej technologii, sprawdzi się nawet w przypadku par o dużej różnicy wagi.

 

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

 

Materiał partnera