W sypialni spędza się dużą część doby, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie urządzenie tego pomieszczenia oraz dobranie właściwych dodatków. Oprócz stabilnego łóżka czy przytulnej, ciepłej pościeli, koniecznie znajdźcie wygodny materac, który bzapewni Wam obojgu zdrowy sen.

Znalezienie właściwej konstrukcji bywa jednak kłopotliwe, zwłaszcza w przypadku materaca dwuosobowego. Wówczas warto zainwestować w konstrukcję o większych wymiarach, jak na przykład materac 200×200. Sprawdź, czym jeszcze powinien cechować się materac dla par, by obie osoby mogły cieszyć się komfortowym i zdrowym snem.

Materac dla dwojga – dlaczego warto go wybrać?

Odświeżając sypialnię, wiele osób zastanawia się, na jak duże zmiany się zdecydować, aby odczuć realną poprawę komfortu snu. Nie musicie od razu kupować nowego łóżka, zwłaszcza że bywają naprawdę drogie. W mniejszych mieszkaniach mogą zaś pojawić się problemy z wniesieniem stelażu czy jego późniejszym montażem. W takich sytuacjach znacznie wygodniejszą i tańszą opcją będzie wymiana starego materaca na nowy. Na jaki warto się zdecydować, jeśli ma znaleźć się w sypialni pary?

Materace dwuosobowe muszą spełniać podstawową funkcję materaca, a jest nią podpieranie kręgosłupa tak, jak aby znalazł się w pozycji zalecanej przez lekarzy. Dzięki temu mięśnie, które zajmują się tym w ciągu dnia, będą miały szansę na regenerację, a my obudzimy się idealnie wypoczęci. Materace dla par pod kilkoma względami różnią się od tych dla singli – przede wszystkim są one większe. W sypialni, z której będą korzystać dwie osoby, dobrze jest zastosować konstrukcję o większej szerokości, tak by obie osoby mogły cieszyć się komfortowym i zdrowym snem.

materac

Wymiary optymalne dla par mają materace 200×200, jednak ze względu na swoje duże rozmiary mogą one nie współgrać z sypialniami znajdującymi się w mniejszych mieszkaniach. W takich sytuacjach można się również zdecydować na materac o szerokości 180 cm. Te i wiele innych konstrukcji wspierających zdrowy i komfortowy sen ma swoim portfolio marka Hilding Anders. Tego skandynawskiego producenta cenią zarówno branżowi eksperci, jak i osoby, które na co dzień nie nie interesują się tym tematem, a szukają po prostu wygodnego materaca, stelaża czy innych akcesoriów do sypialni.

Materac 200×200 – czym jeszcze powinna się wyróżniać konstrukcja dla dwojga?

Rozmiar to nie jedyna rzecz, jaka odróżnia materac podwójny od tego pojedynczego. Kluczowe jest również znalezienie konstrukcji, która pozwoli w jednakowym stopniu odpocząć obu osobom. Stąd tak dużą rolę w materacu dla par odgrywa wypełnienie. Kluczowe jest dobranie wkładki, która zminimalizuje drgania i zapobiegnie przenoszeniu ich na inne części konstrukcji.

Choć obecnie dużą popularnością cieszą się materace piankowe, które cechują się dużą elastycznością i sprężystością, w sypialni pary lepiej sprawdzi się konstrukcja z wkładką sprężynową. Nie są to jednak stalowe, ciężkie elementy, a lekkie i niepołączone ze sobą sprężyny kieszeniowe, które działają w pełni niezależnie. Dzięki temu cała konstrukcja ma wysoką elastyczność punktową. Oznacza to, że materac reaguje tylko w miejscu przyłożenia siły, co zapobiega przenoszeniu się drgań. W materacach sprężynowych Hilding Anders zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, w tym sprężyny multipocket, które są gęściej ułożone niż w standardowej konstrukcji.

Warto również rozważyć matę kokosową używaną w materacach sprężynowych tego skandynawskiego producenta. Taki wkład znacząco podnosi twardość konstrukcji, poprawiając tym samym jej stabilność. Włókna kokosowe lepiej odprowadzają wilgoć, dzięki czemu materac sprężynowy Hilding Anders zapewni wygodny i komfortowy sen w upalne, letnie noce.

materac

Wygodne materace dla par – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Chcąc kupić sprawdzony materac do łóżka, z którego będzie korzystać więcej niż jedna osoba, warto pamiętać, by dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału wykonano daną konstrukcję oraz czym dokładnie się ona cechuje. Nie wszystko można sprawdzić podczas zakupu, zwłaszcza jeśli decydujemy się na zamówienie przez internet. W takich sytuacjach warto jest wybierać materace od sprawdzonych producentów jak Hilding Anders. Marka jest autorem wielu ciekawych rozwiązań dla zewnętrznych podmiotów, w tym Pan Materac czy Sleepmed by Hilding Anders.

Konstrukcje Hilding Anders są również rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl. Posiadają też certyfikat jakości AEH, który potwierdza ergonomię, higienę i trwałość każdego z materacy.

 

Artykuł sponsorowany