Panujące upały sprzyjają odwodnieniu, które może mieć naprawdę poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Aby temu zapobiec powinniśmy wypijać około 2 litrów wody dziennie. Jeśli jednak nie lubisz jej smaku, dobrą alternatywą będzie czerpanie jej z pożywienia.

ĆWICZYSZ, A WAGA WCIĄŻ STOI W MIEJSCU?

Jakie produkty zawierają najwięcej wody?
To przede wszystkim warzywa i owoce. Doskonale ugaszą pragnienie, a także dostarczą nam wielu cennych witamin i minerałów.

Ogórek
Ogórek w aż 96% składa się z wody! Jest też dobrym źródłem elektrolitów i przeciwutleniaczy. Dodawaj go do kanapek, sałatek lub jedz jako przekąskę, bez żadnych dodatków.

Seler
96% selera stanowi woda. Ponadto seler świetnie oczyszcza organizm z toksyn, pobudza przemianę materii i pomaga w walce z nadciśnieniem. A ze względu na bardzo niską zawartość kalorii jest polecany osobom na diecie.

Pomidory
Pomidory w 95 % składają się z wody. Obniżają ciśnienie krwi, zapobiegają miażdżycy i wspomagają pracę serca. A przy tym są naprawdę smaczne i można je przyrządzać na wiele różnych sposobów.

NIGDY NIE ŁAM TYCH 5 ZASAD, JEŚLI CHCESZ MIEĆ PIĘKNĄ SKÓRĘ

Arbuz
Arbuzy ze względu na dużą zawartość wody (93%) gaszą pragnienie i świetnie orzeźwiają. Ponadto są dobrym źródłem przeciwutleniaczy, które spowalniają proces starzenia.

Truskawki
Skorzystaj z trwającego obecnie sezonu na truskawki i zajadaj się do woli! Zawartość wody w truskawkach to 92%. Mają również wiele innych właściwości – wspomagają pracę jelit, przyspieszają metabolizm oraz wspomagają pracę układu moczowego.

Szpinak
W 92% składa się z wody. Zawiera także duże ilości magnezu, żelaza i kwasu foliowego, dlatego szczególnie polecany jest młodym mamom.

5 CHORÓB, KTÓRE ZABIJĄ CIĘ W CIĄGU DOBY

Rzodkiewka
Rzodkiewka jest dobrym źródłem wody (92%) oraz witaminy C. Ponadto wspomaga trawienie, łagodzi stany zapalne i infekcje dróg moczowych.