Postanowienia noworoczne to piękna sprawa. Teoretycznie. Trudno je dotrzymać, zwłaszcza jeśli prowadzi się tryb życia, który uniemożliwia wprowadzanie pożądanych zmian. Co powiesz na stworzenie listy beauty postanowień, którą z łatwością wprowadza się w życie?

Od pożyczania tuszu do rzęs przyjaciółce po pomijanie codziennego nawilżania – te złe nawyki urodowe mogą powodować problemy, z którymi później nie będziesz mogła sobie poradzić. Zamiast traktować codzienną pielęgnację jak tortury, pomyśl o tym jako o krytycznym aspekcie własnego samopoczucia i świadomej decyzji o jego zmianie. Powtórz te kilka postanowień noworocznych, a następnie wprowadź je w życie!

ZOBACZ TEŻ: #SHADOWROOTS! OTO NAJNOWSZY, SUBTELNY TREND W TĘCZOWEJ KOLORYZACJI WŁOSÓW!

Zadbam o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną
Wiele kobiet zapomina o regularnym stosowaniu kremu z filtrem. Nie ma znaczenia, czy jest to środek lata, czy początek zimy. Skóra potrzebuje odpowiedniej warstwy ochronnej o każdej porze roku! Nawet w zimne i w pochmurne dni powinnaś stosować krem filtrem! Zwłaszcza na twarzy.

Zadbam o regularne nawilżanie całego ciała
W 2018 roku stań się osobistym, nawilżającym bohaterem skóry. Przesuszenie skóry może wywołać łuszczenie, trądzik i przyspieszenie powstawania zmarszczek. Szczególnie w zimie, gdy powietrze jest wyjątkowo suche. Aby temu zaradzić, wypróbuj metodę natłuszczania i nawadniania. Minutę po prysznicu lub oczyszczeniu twarzy nałóż balsam lub krem nawilżający. Niektórzy dermatolodzy twierdzą, że po upływie sześćdziesięciu sekund nawilżanie skóry od zewnątrz jest mniej skuteczne.

ZOBACZ TEŻ: HIT! NAJMODNIEJSZY KOLOR WŁOSÓW 2018 ROKU OGŁOSZONY! POZNAJCIE SWEET MANGO!

Przestanę pożyczać narzędzia do makijażu
Wymieniając się tuszem do rzęs z przyjaciółką, możesz nabawić się infekcji bakteryjnych, wirusów, a nawet zapalenia spojówek. Traktuj to jako pretekst do zafundowania sobie własnych szczoteczek do rzęs. Ta sama zasada tyczy się oczywiście wszelkiego rodzaju pędzli do makijażu!

Obiecuję sobie regularne oczyszczanie pędzli do makijażu
Brudne pędzle do makijażu nie tylko utrudniają rozprowadzanie kosmetyków, ale mogą również powodować powstawanie wyprysków i bardzo bolesnych infekcji skórnych. Zamiast pozwolić, by pędzle obumierały pod warstwą bakterii, po każdym użyciu spryskuj je środkiem dezynfekującym. Dwa razy w tygodniu zafunduj im miłą kąpiel.

Przestanę przesadnie używać suchego szamponu
Skóra głowy potrzebuje regularnej dawki szamponu i wody! Suchy szampon odświeża włosy, ale nie zastępuje pełnego mycia.

ZOBACZ TEŻ: MODELKA UJAWNIŁA, JAK ZWALCZYŁA TRĄDZIK! JEJ DOMOWY SYSTEM STAŁ SIĘ VIRALEM!

Nie będę wyciskała pryszczy
Usunięcie grubej, soczystej białej główki pryszcza jest ekstra satysfakcjonujące (punkty bonusowe, jeśli spryskuje lustro…), ale lepiej pozostawić to zawodowcom. Naprawdę nie powinnaś wyciskać pryszczy. Blizny potrądzikowe są nieestetyczne, a samo wyciskanie może doprowadzić do infekcji! Zamiast wyciskania użyj lekarstwa z nadtlenkiem benzoilu, kwasem salicylowym lub retinolem.

Zredukuję przypalanie włosów podczas stylizacji
Częste suszenie, prostowanie, kręcenie może mieć wpływ na Twoje pasma. Powinnaś zobowiązać się do pozostawienia włosów bez smażenia. Choć kilka razy w tygodniu. Kiedy już sięgniesz po narzędzia do stylizacji na gorąco, upewnij się, że odpowiednio chronisz swoje włosy.

Masz dość postanowień, których nie udało Ci się dotrzymać? Dasz radę to zmienić?