Wstrzymanie produkcji

Prezes Calzedonii ogłosił, że wstrzymuje produkcję konfekcji. Zamiast tego fabryki zajmą się szyciem masek ochronnych i fartuchów medycznych. Włoska marka została założona w Weronie i to właśnie dla szpitali w tym mieście przeznaczyła pierwsze 10 000 maseczek.

Koronawirus. Jak uszyć maseczkę ochronną. Mamy znakomity tutorial!

Zwiększenie obrotów

Zarząd marki podkreślił, że zmiana profilu produkcji nie jest najprostsza, dlatego początkowo będą wytwarzać około 10 000 maseczek dziennie. Później produkcja zostanie zwiększona, będą również szyć fartuchy medyczne, których również we Włoszech brakuje. Firma dokonała zakupu specjalnych maszyn oraz przeprowadziła niezbędne szkolenie pracowników.

Pomoc w walce

Calzedonia dołączyła do marek wspierających służbę zdrowia. Wcześniej swoimi darowiznami pomagali celebryci (Donatella Versace, Chiara Ferragni) oraz inne firmy (chociażby francuski koncern LVMH, który jedną ze swoich fabryk przestawił na produkcję żelu do dezynfekcji).

Brakuje zapasów i sprzętu. Marita i Daniel Majewscy chcą wspomóc polskie szpitale w walce z koronawirusem

Ogromne zapotrzebowanie

W wielu państwach zapotrzebowanie na środki medyczne, takie jak maseczki czy płyny do dezynfekcji, jest ogromne. Braki w zaopatrzeniu są również w polskich szpitalach. Wiele placówek zgłasza, że zapasy w ich magazynach powoli wyczerpują się i proszą o pomoc. Nie tylko za granicą znane osoby i firmy wspomagają walkę z koronawirusem. W Polsce zrobili to m.in. Ewa Minge oraz Marita i Daniel Majewscy.