Uwielbiamy naturalne rozwiązania! Pamiętamy domowe metody naszych babć, które były w stanie rozwiązać wszystkie problemy skóry. To właśnie dlatego zaintrygowało nas najnowsze odkrycie internautek. Domowy przepis na glinkę obejmuje przede wszystkim redukcję trądziku. Jej entuzjastki rozpisują się na temat wspaniałych właściwości pielęgnacyjnych.

O co tyle zamieszania? Blogerka, która wyczarowała tę miksturę, nazywa ją cudownym lekiem na trądzik. Glinka bentonitowa jest potężnym narzędziem, w ręku każdej osoby, która ma problem z cerą. Domowa maseczka z glinki jest odpowiedzią na wszystkie Wasze problemy. – tłumaczy kobieta.

ZOBACZ TEŻ: 5 NATURALNYCH PRODUKTÓW, KTÓRYCH NIE POWINNAŚ APLIKOWAĆ NA SKÓRĘ TWARZY!

Najważniejsze, że składa się zaledwie z trzech składników, co oczywiście czyni ja łatwą w przygotowaniu. Poza glinką bentonitową do domowej maseczki wykorzystuje się również wspaniały olejek z drzewa herbacianego oraz olejek lawendowy.

Jak zrobić maseczkę? Wystarczy wymieszać jedną łyżkę glinki bentonitowej z dwiema łyżkami wody. Następnie należy dodać dwie krople olejku z drzewa herbacianego oraz jedną kroplę olejku lawendowego. Tak przygotowaną pastę aplikuje się na skórę. Maseczkę należy pozostawić na skórze na nie więcej niż 15 minut.

ZOBACZ TEŻ: SLUGGING- NOWA TECHNIKA NAWILŻANIA SKÓRY. NAJWIĘKSZY TREND W PIELĘGNACJI SKÓRY!

Glinka bentonitowa usuwa toksyny ze skóry, odblokowuje pory, redukuje blizny i wyrównuje koloryt. Jest bezpieczna dla każdego rodzaju skóry. Olejek z drzewa herbacianego działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo oraz antyseptycznie. Olejek lawendowy ma właściwości kojące. Brzmi przekonująco prawda?