Większość z nas marzy o posiadaniu mieszkania lub domu na własność. Niestety, to wydatek, którego najczęściej nie jesteśmy w stanie udźwignąć samodzielnie. Żeby móc zakupić wymarzone lokum, bierzemy kredyty i zapożyczamy się u bliskich. Nie zmienia to jednak faktu, że nieruchomości wciąż są jedną z lepszych inwestycji. Ich ceny najpewniej wciąż będą rosnąć. Dlatego warto kupić mieszkanie już dziś, by cieszyć się nim przez kolejne lata. Ale jak to zrobić, by później nie żałować? Jak znaleźć lokum idealne? Podpowiadamy.

Idealna lokalizacja

Zakup mieszkania to chyba najpoważniejsza inwestycja, jaką będzie nam dane przeprowadzić. Setki tysięcy złotych, które włożymy w tę transakcję, powinno zwracać nam się przez kolejne lata. A tak może się stać tylko pod warunkiem, że kupimy naprawdę idealne dla nas lokum. Pierwszym, na co najczęściej zwracamy uwagę, szukając wymarzonego M, jest jego lokalizacja. Największym powodzeniem cieszą się oczywiście mieszkania w centrum Warszawy, Gdańska, Gdyni czy Wrocławia. Najczęściej jednak ich ceny są najwyższe. Większość ludzi chce mieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie wszystkich wielkomiejskich atrakcji, mieć blisko do pracy, by nie tracić czasu na dojazdy, a w wolnym czasie móc wybrać się do kina, teatru czy na spacer w pięknej okolicy. Stąd taka popularność nieruchomości położonych w ścisłych centrach miast. Na początek więc wybierzmy lokalizację, która nam odpowiada – wygodną, dobrze skomunikowaną z ważnymi dla nas punktami na mapie.

Rozbudowana infrastruktura

Pamiętajcie, że mieszkanie w centrum Warszawy czy innego dużego miasta nie musi oznaczać oddalenia od zieleni i terenów rekreacyjnych. Doskonałym przykładem takiej inwestycji jest osiedle 19. Dzielnica położone w sercu biznesowego centrum stolicy, na Woli. Tutaj doskonale łączy się komfort centralnej lokalizacji z bliskością terenów zielonych i punktów rekreacyjnych. Wola rozwija się bardzo szybko. To miejsce, w którym chętnie osiedlają się zarówno młodzi single, jak i rodziny z dziećmi czy seniorzy. 19. Dzielnica jest świetnie usytuowana. Wokół znajdziemy wszystkie niezbędne do życia punkty usługowe i handlowe, dzięki czemu wszystkie istotne sprawy można załatwiać tuż obok domu.

mieszkanie

mieszkanie w centrum

Plan i przestrzeń

Dla Waszego komfortu istotny jest oczywiście również sam wygląd i plan mieszkania. W zależności od tego, czy jesteście we dwoje, czy macie większą rodzinę, będziecie wybierać inne metraże. Warto już na początku zainwestować w nieco większe mieszkanie, by nie musieć szukać nowego, kiedy powiększycie rodzinę lub zapragniecie mieć do dyspozycji więcej przestrzeni.

Wiele nowoczesnych osiedli oferuje również mieszkania z tarasami – to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią własną przestrzeń w sercu wielkomiejskiej okolicy. Osiedle 19. Dzielnica oferuje również mieszkania dwupoziomowe – idealne dla osób, które pragną wyraźnie oddzielić część dzienną od strefy prywatnej. Kupując mieszkanie, dobrze przemyślcie jego plan, aby był komfortowy zarówno dziś, jak i za kilka lat.

 

Artykuł sponsorowany