Mężczyźni w świecie kobiet radzą sobie naprawdę nieźle. Wystarczy spojrzeć na gwiazdę makijażu, Sir John’a, który malował takie gwiazdy jak Beyonce, Rosie Huntington Whiteley, Adriana Lima, Joan Smalls i Jourdan Dunn. I to nie jest koniec tej listy! Legenda głosi, że Beyonce tak bardzo pokochała zdolności oraz technikę makijażysty, że poprosiła go, by stał się jej osobistym makijażystą. Dzięki niemu możemy oglądać wspaniały blask i kolory na twarzy Beyonce, nie tylko podczas wyjścia na czerwony dywan, lecz także podczas jej występów, czy sesji zdjęciowych. To mężczyzna, którego warto słuchać! Szczególnie, gdy wytyka nam błędy dotyczące aplikacji.. Korektora.

ZOBACZ TEŻ: CAŁY INTERNET ŚMIEJE SIĘ Z MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZROBIŁ SWATCH KOREKTORA

O tych błędach, Sir John opowiedział redaktorkom brytyjskiego Cosmopolitan podczas wyczerpującego wywiadu. A więc, jakie błędy popełniamy?

#1 UŻYWASZ GO ZA DUŻO

Sir John twierdzi, że przeciętna kobieta używa go za dużo, szczególnie, gdy próbujemy ukrywać przebarwienia na skórze. W efekcie tworzymy warstwę produktu, która jeszcze bardziej rzuca się w oczy, niż samo przebarwienie.

#2 ROBISZ TO ŹLE

Przede wszystkim, Sir John nie ufa beauty blenderom. Do korektora zawsze używa puszystego pędzla. Drugą rzeczą, jakiej odradza, jest mocny nacisk – korektor ma dopasować się do skóry, a nie “wciśnięty” w skórę. Mocny nacisk nie rozblenduje go prawidłowo, tak jak powinien być użyty.

#3 WYBIERASZ ZŁĄ FORMUŁĘ

Naturalny makijaż powinien być uzupełniony w korektor z mocnym kryciem, ale jego aplikacja powinna być delikatna i lekka. Wybieraj te o kremowej konsystencji, która maksymalnie kryje i nie zmienia koloru po aplikacji.

ZOBACZ TEŻ: MĘŻCZYŹNI W ŚWIECIE MAKIJAŻU – POZNAJ NAJPOPULARNIEJSZYCH MAKIJAŻYSTÓW Z INSTA

#4 UŻYWASZ TYLKO JEDNEGO ODCIENIA

Sir John należy do zwolenników mieszania, w celu uzyskania koloru idealnego pod wybraną cerę. Ta zasada dotyczy nie tylko podkładów, lecz także korektorów… co w sumie ma sens.

#5 MOCNIEJSZE KRYCIE? POSTAW NA WARSTWY

Jedna aplikacja może nie zapewnić Ci takiego krycia, jakiego oczekujesz. Jeśli jednak kosmetyk Cię podrażnia po drugiej aplikacji, czujesz pieczenie bądź masz skórną alergię, wyrzuć go natychmiast! Tym, którzy nie uznają drugiej warstwy korektora, polecam lekki baking pod okiem.

Posłuchacie się porad makijażowych Sir John’a?