Masz wątpliwości co do tego, że noszenie okularów może dodać urody? Spójrz na gwiazdy, które je noszą, nawet jeśli nie mają wady wzroku.
Jest jednak kilka zasad, których warto trzymać się, by zawsze wyglądać jak z obrazka.

– Wybierz granatowy lub ciemnobordowy kolor eyelinera – te odcienie wyglądają dobrze na każdym typie urody i każdym kolorze oczu

– radzi Sarah Lucerno, makijażystka Stila Cosmetics.
Oprawki dodają ciężkości, więc czarny kolor może być zbyt intensywny.
Smoky eye przy okularach? Idealny będzie odcień śliwki – np. wykonany przy użyciu miękkiej, roztartej kredki.

Makijażowe rady dla okularnicOkulary „lubią” intensywny kolor pomadki – zobacz, jak nosi je np. Leona Lewis. Eksperymentuj z różami, koralami i czerwieniami.

Zadbaj o rzęsy – powinny być podkręcone i dokładnie wytuszowane. Nie ma mowy o pomyłkach – okulary od razu sprawiają, że Twoje oczy są w centrum uwagi. Zwróć uwagę na to, by Twoja mascara się nie kruszyła ani nie zostawiała grudek.

Makijaż oka nie musi być mocny – powinien być natomiast bardzo staranny. Jeśli nie masz czasu na efektowne smoky eye, przynajmniej porządnie wytuszuj rzęsy. Mascary powinno być najwięcej u nasady rzęs. Nie maluj końcówek po kilka razy – w ten sposób Twoje rzęsy nie wyglądają seksownie, tylko przypominają odnóża owadzie.

Codzienny makijaż oczy powinien być wykonany cieniami w neutralnych kolorach. Mogą być lekko połyskujące. Oko nie powinno wyglądać za ciężko, bo razem z okularami dodasz sobie lat. Nie rezygnuj natomiast z korektora – wybierz taki o lekkiej konsystencji. Ciemne obwódki wokół oczu sprawią, że pod okularami się „zapadną”.

Brwi! przy okularach powinny być super zadbane. Jak mieć idealne łuki przeczytasz tutaj.
Wybieraj kolorowe oprawki. Jeśli budżet pozwala, miej kilka par – kolorowych, w zależności od tego, jaki strój i makijaż wybierzesz. Oczywiście czarny jest uniwersalny, ale dobrze się też sprawdzają ciemne brązy i kwarce jako kolory podstawowe. Supermodny jest też zawsze szylkret.
Lucerno radzi jednak, by zawsze kolor oprawek i makijażu dobierać akcentując kolor oczu – to on jest tu najważniejszy.

A zatem:

niebieskookie – mogą zaszaleć z brązami, brzoskwiniowymi odcieniami, szarościami, srebrem, różem i śliwką,
zielonookie – będą znakomicie wyglądać w fioletach, śliwkach, brązach, szarościach i granacie,
brązowookie – tu sprawdzi się blady róż, odcienie morelowe, zielenie, błękity (szczególnie turkus) i złoto,
oczy piwne dobrze wyglądają w towarzystwie granatów, różów, złotawych beżów i śliwek. Ponieważ często mają domieszkę zieleni, lepiej unikać tego koloru cieni do powiek i oprawek.