Idealne usta, najlepiej w rozmiarze XL. Która kobieta o takich nie marzy? Jeszcze kilka lat temu obiektem pożądania były seksowne wargi Angeliny Jolie, dzisiejsze nastolatki wzorują się na Kylie Jenner. Całe szczęście usta można powiększyć nie tylko w gabinecie chirurga plastycznego…

ZOBACZ: POWIĘKSZANIE UST, CZYLI NIEJEDNA METODA DOMOWA!

Jeżeli więc boicie się igieł lub wcale nie macie ochoty na tak bardzo inwazyjne ingerowanie w swoją urodę, mamy coś w sam raz dla Was. Co powiecie na powiększanie ust przy pomocy makijażu?

via GIPHY

Makijażyści znaleźli kilka świetnych trików, które sprawiają, że usta wyglądają na większe niż są w rzeczywistości. Jak więc powiększyć usta makijażem?

Trik #1

Sposób z rozświetlaczem z pewnością jest znany wielu z Was. Chodzi o to, żeby nałożyć odrobinę rozświetlającego pudru nad łuk kupidyna. Powstanie wówczas wrażenie pełniejszych warg. Efekt powiększania zapewni także nałożenie odrobiny rozświetlacza na brodę.

WAŻNE: W tym przypadku mniej znaczy więcej. Nie przesadzajmy z ilością produktu, delikatne rozświetlenie zapewni o wiele lepszy efekt niż tak zwana „tafla”.

via GIPHY

Trik #2

Wiedziałyście, że usta optycznie można powiększyć poprzez odpowiedni wybór koloru pomadki? Jasne odcienie powiększają usta, ciemne pomniejszają. Jeżeli masz wąskie usta – zamiast modnego fioletu wybierz równie modny brudny róż.

Makijaż powiększający usta - jak się do niego zabrać? (FOTO)

Trik #3

Sposób, który kochają gwiazdy, czyli… nadawanie wargom nowego kształtu przez obrysowanie konturówką. Tym razem mowa o obrysowaniu warg NAD ich konturem. Tutaj również należy zachować umiar. Usta „podnosimy” i „obniżamy” maksymalnie o 2-3 mm. Pamiętajcie – usta NIE zaczynają się pod samym nosem.

ZOBACZ: JAK ŁATWO SKORYGOWAĆ OPADAJĄCE KĄCIKI UST?

via GIPHY

Trik #4

Jeżeli zdecydujesz się na ciemną szminkę, nie zapomnij o nałożeniu na środek warg odrobiny jasnej szminki lub błyszczyka. Jasny odcień rozświetli usta i sprawi, że będą wyglądały na większe.