Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością, a jego najczęściej wybieraną odmianą jest microblading. To wygodne rozwiązanie, które daje najbardziej naturalny efekt, lekko podkreślonych włosków. A co z długotrwałym makijażem ust? Czy warto decydować się na ten zabieg? I jakie są jego zalety?

ZOBACZ TEŻ: OBALAMY MITY NA TEMAT MAKIJAŻU PERMANENTNEGO! SPRAWDŹ CO MUSISZ O TYM WIEDZIEĆ

Permanentny makijaż ust

Makijaż permanentny ust ma wyostrzyć kontur warg oraz nadać im wyraźny kolor. Jeśli zdecydujesz się na zabieg, musisz wiedzieć, że pierwsze spotkanie ze specjalistą, który będzie wykonywał Twój permanentny makijaż ust rozpocznie się od konsultacji. Rozmowa z klientem ma na celu ustalenie tego, jak ma wyglądać końcowy efekt oraz jaki kolor mają mieć usta. Pierwsza wizyta to również zdefiniowanie i dostosowanie kształtu do oczekiwań pacjenta.

Podobnie jak w przypadku tatuażu lub microbladingu brwi , jest kilka rzeczy, których trzeba przestrzegać przed rozpoczęciem zabiegu. Co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem półtrwałego makijażu nie można pić alkoholu i przyjmować aspiryny.

Aby uniknąć infekcji wirusowej (opryszczki), która może mieć wpływ na odbarwienia i zniszczyć efekt makijażu, zaleca się stosowanie leku przeciwwirusowego , który ma ochronić przed infekcją.

Jest jeszcze jedna wskazówka: zacznij złuszczać usta za pomocą delikatnego peelingu lub delikatnie szorując wari szczoteczką do mycia zębów , co najmniej 7 dni przed spotkaniem z kosmetyczką. Przyspiesza to proces gojenia i wpływa na lepsze utrzymanie pigmentu.

Skóra twarzy jest znacznie bardziej delikatniejsza niż w pozostałych obszarach, dlatego igła wypełniona pigmentem jest wstrzykiwana płytko pod skórę. Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, by złagodzić dyskomfort, który odczuwa pacjent.

Proces wykonywania makijażu permanentnego ust jest podobny do tworzenia tatuażu. Osoba wykonująca zabieg używa igły do wstrzykiwania mineralnych pigmentów pod skórę.

Permanentne usta

Przechodząc do samego wykonania makijażu permanentnego ust, wszystko zaczyna się od nadania odpowiedniego kształtu , dopiero po jego akceptacji rozpoczyna się nakładanie pigmentu. Makijaż permanentny ust jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, ale sam proces jest dosyć nieprzyjemny.

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI? NAJPIERW SPÓJRZ NA TE ZDJĘCIA! (FOTO)

Makijaż permanentny rozpoczyna się od zarysowania konturu ust , dzięki temu wargi od razu wyglądają na pełniejsze. Po zaznaczeniu ich kształtu kosmetyczka przechodzi do wypełnienia kolorem środka warg.

Jest kilka metod makijażu permanentnego ust:

– kontur ust permanentny z wypełnieniem (w tym przypadku całe usta są pokryte jednym kolorem)
– makijaż permanentny ust 3d
– lip light (rozjaśnienie ust)

Usta po makijażu permanentnym

Zabieg trwa około 2 godzin, ale proces gojenia przebiega dłużej. Zazwyczaj od kilku dni do tygodnia. W tym czasie ważna jest pielęgnacja ust po makijażu permanentnym. Są one nabrzmiałe i łuszczące się, dlatego najważniejsze jest zadbanie o ich odpowiednią regenerację.

Specjalistka wykonująca zabieg przepisze maść lub krem o działaniu przeciwzapalnym i bakteriobójczym. Preparat nakłada się delikatnie za pomocą patyczka kosmetycznego. W tym czasie nie można również korzystać z solarium, basenu ani sauny.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKO, CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ O MAKIJAŻU PERMANENTNYM BRWI, ZANIM GO ZROBISZ

Chociaż usta mogą się łuszczyć, pod żadnym pozorem nie można ich dotykać i trzeć. Przez kilka pierwszych dni trzeba też unikać gorących potraw i ostrych przypraw, a napoje pić przez słomkę. Oprócz tego, należy również poczekać z malowaniem ust do ich całkowitego wygojenia, w tym czasie nie można nakładać szminek ani błyszczyków.

Po wykonaniu zabiegu usta mają bardzo intensywny kolor, ale przez pierwszy tydzień zabarwienie blednie. W tym czasie barwa rozjaśnia się nawet do 50%, dlatego niezbędne jest ponowne pojawienie się w salonie kosmetycznym i skorygowanie oraz uzupełnienie koloru. Korekta jest wykonywana zazwyczaj po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu i jest wliczona w cenę usługi.

Permanentny makijaż ust utrzymuje się od 3 do 5 lat. To dobry sposób na skorygowanie asymetrii ust, ich lekkie powiększenie, podkreślenie ich linii i nadanie im widocznego kształtu.

Co Wy na to?