Myślałaś, że 60-letnia Madonna nie ma już siły szokować? Legenda muzyki pop opublikowała na Instagramie film, który zaskoczył nawet jej fanów. Piosenkarka znalazła nietypowy sposób na pielęgnację skóry. Według niej ta dziwna metoda naprawdę napina skórę.

Spośród ekscentrycznych zabiegów Madonna wybrała ten, o którym do tej pory mówiło głośno niewiele gwiazd. Piosenkarka odpoczywa, podczas gdy dermatolog Tarin Skillets masuje skórę jej twarzy… widelcami.

ZOBACZ TEŻ: CZY TO MOŻLIWE, ŻE KATE MIDDLETON APLIKUJE NA SKÓRĘ TWARZY COŚ TAKIEGO?

Widoczne na filmie widelce ujędrniają mięśnie twarzy i zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Film sprowokował internautów do zadawania pytań. Niektórzy obserwatorzy piosenkarki zastanawiają się, czy każda kobieta może sięgać po sztućce. Specjaliści dostrzegają w zabiegu pewne zalety.

Podczas masażu widelce nie podrażniają skóry. Pobudzają przepływ krwi i działają odmładzająco– tłumaczy dermatolog Jane Lewis.

Co, jeśli wszystkie Twoje widelce są w zmywarce? Otóż okazuje się, że w Twoim domu znajdują się inne elementy gospodarstwa domowego, które mogą pomóc Ci w pielęgnacji skóry. Są to między innymi:

ŁYŻKI

Masaż łyżkami poleca niemiecki lekarz-kosmetolog Rene Koch. Według niego to sposób na poprawienie krążenia krwi i redukcję zmarszczek. Chodzi o stworzenie ruchu, a łyżeczki działają podobnie do popularnych rolek ceramicznych do masażu twarzy.

ZOBACZ TEŻ: POPRAWNA KOLEJNOŚĆ APLIKOWANIA KOSMETYKÓW DO PIELĘGNACJI I MAKIJAŻU

SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW

Używanie miękkiej szczoteczki do złuszczania skóry jest zalecane jako sposób na wyleczenie trądziku. Podobno metoda ta sprawia również, że skóra wygląda młodziej. Masz elektryczną szczoteczkę do zębów? Większa ilość wibracji spowoduje, że masaż będzie jeszcze bardziej skuteczny.

FOLIA SPOŻYWCZA

Kilka lat temu świat urody został dosłownie zmieciony przez japońską rewolucję w dziedzinie pielęgnacji skóry. Według japońskich specjalistów maseczki z folii spożywczej (z otworami do oddychania!) wygładzają i odmładzają skórę. Folia ma rzekomo zdolność wyciągania nieczystości, ponieważ skóra staje ciepła i wilgotna.

ZOBACZ TEŻ: 5 TRENDÓW W KOREAŃSKIEJ PIELĘGNACJI SKÓRY, O KTÓRYCH POWINNAŚ WIEDZIEĆ!

Próbowałyście tych metod?