Jedną z naczelnych zasad bezpiecznego podróżowania jest uważna obserwacja drogi i otoczenia wokół samochodu. Dzięki lusterkom możemy cały czas kontrolować to, co się dzieje z tyłu i z boku samochodu.

Nasze pole widzenia będzie tym lepsze, im lepiej je ustawiamy. Szczególnie należy zadbać o to, by zminimalizować obszar tzw. martwego pola, czyli obszaru wokół samochodu, którego nie obejmują lusterka – mówi Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto ŠKODA.

Lusterko prawdę Ci powie?

Zobacz o czym powinieneś pamiętać:

1.Lusterka zawsze ustawiamy po dopasowaniu fotela do jazdy. Później każda zmiana ustawień fotela powinna spowodować sprawdzenie ustawień lusterek.

2.Pojazdy i przedmioty odbite w lusterkach, nie zawsze odpowiadają ich faktycznym rozmiarom, co wpływa na ocenę odległości przy dokonywaniu manewrów.

3.Korzystając z lusterek wewnętrznych pamiętajmy, że dzięki swojej budowie dają nam one możliwość komfortowego korzystania z nich również w nocy.

4.Pamiętaj, żeby przed manewrem wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu delikatnie spojrzeć przez ramię i upewnić się, że nie znajduje się tam żaden inny pojazd lub motocykl, którego nie widać w lusterkach.

Chcesz umówić się na jazdę próbną? KLIKNIJ

Lusterko prawdę Ci powie?