Za co kochamy łóżka z palet? Dodają sypialni niepowtarzalnego klimatu i da się je zrobić bardzo szybko. Budowa takiego mebla naprawdę nie wymaga większej wiedzy z dziedziny majsterkowania. Ważne jest jedynie, abyś dobrała odpowiedni, wytrzymały materac oraz zaopatrzyła się w palety, wkręty i podstawowe narzędzia, takie jak wkrętarka i szlifierka.

Jak zrobić łóżko z palet? Prosty i efektowny sposób na aranżację sypialni

Moda na meble z palet trwa, a bardzo szerokie pole do popisu dla tego materiału oferuje pokój sypialny. Oczywiście z palet możemy budować różne meble – od szafek i stoliki przez kanapy, fotele, aż po krzesła. Jednak to właśnie łóżko jest najprostszym i bardzo dobrze wyglądającym elementem wystroju. Dużą zaletą jest to, że tego typu łoże może zbudować każdy – nie wymaga to żadnych specjalnych zdolności, wystarczy trochę czasu i samozaparcia.

Łóżko z europalet składa się z dwóch głównych części – palet i materaca. Jakkolwiek materacowi trzeba poświęcić sporo uwagi, to wybór palet nie stanowi problemu. Palety do łóżka muszą być suche, gładkie i najlepiej nieposiadające śladów zużycia. Najlepiej do budowy łóżka nadadzą się nowe, nieużywane palety. Te zużyte można jednak w odpowiedni sposób przystosować do zastosowania w domu.

Podczas tworzenia łóżka z palet ważne jest kilka kroków

Na początek musisz wybrać odpowiednie palety. Do budowy łóżka dwuosobowego potrzebne Ci będzie do ośmiu europalet w standardowym rozmiarze 100 na 120 cm. Poza podstawą możesz zechcieć też stworzyć ładne oparcie, do tego będziesz potrzebować dodatkowych dwóch palet.

Budując łóżko z palet, musisz pamiętać o podstawowym parametrze – stabilności. Wszystkie palety muszą być równo spasowane, wkręty – równo przykręcone, a dodatkowo warto skorzystać z kątowników, jeśli montujesz również oparcie.

Po złączeniu wszystkich elementów możesz zająć się malowaniem. Do łóżka z palet możesz zastosować farby lub lakiery do drewna. Aktualnie bardzo modny jest kolor biały, skup się jednak na barwie, która najlepiej skomponuje się z pomieszczeniem.

Ważne jest też to, żeby łóżko z europalet nie rysowało podłoża – w tym celu powinnaś zastosować niezbędne filcowe zabezpieczenia. Poza tym możesz pomyśleć o klimatycznym oświetleniu LED, które doda romantycznego klimatu Twojej sypialni w subtelny, delikatny i tani sposób.

Ostatecznie, koniecznie należy zastanowić się nad odpowiednim materacem do łóżka na paletach. Materac jest najważniejszym elementem całej konstrukcji – przecież to właśnie na nim będziesz bezpośrednio leżeć. Warto więc na ten krok poświęcić tyle samo czasu, co na samą konstrukcję.

Wybór materaca do łóżka z europalet – najważniejszy etap w całej konstrukcji

Jakkolwiek ramę łóżka jesteś w stanie zbudować sama, to materaca nawet nie powinnaś próbować. Materac do łóżka z palet należy kupić od sprawdzonego dostawcy, który korzysta z najnowszych rozwiązań i zaplecza naukowego. Źle dobrany materac prędzej czy później spowoduje problemy z kręgosłupem, niemożność lub problemy z zasypianiem, dyskomfort psychiczny i fizyczny, a nawet problemy z krążeniem i nasilenie objawów alergii.

Sam sen jest niezwykle ważnym elementem życia każdego człowieka, a o jego zbawiennych funkcjach powstaje coraz więcej prac naukowych. Wystarczy jednak wspomnieć, że na naszym łóżku spędzamy nawet 1/3 życia. To od Ciebie i Twojego materaca zależeć będzie to, czy ta 1/3 będzie wspaniałym czasem snu i regeneracji, czy smutnym przymusem.

Konstrukcje materacy znacznie różnią się od siebie, a producenci stosują różne metody na ograniczenie kosztów produkcji, często dodatkowym kosztem w takiej sytuacji jest jednak dobro naszej planety. Dlatego warto stawiać na produkty z materiałów ekologicznych i naturalnych. Do firm, która dba o środowisko, przy jednoczesnym zachowaniu bezwzględnej jakości, należy Hilding. Producent ten tworzy materace dla przeróżnych podmiotów, np. materace prozdrowotne dla Sleepmed, lususowe materace Carpe Diem dla salonów meblarskich, czy materace marki Curem, stworzone w oparciu o wiele badań naukowych i najlepsze dostępne technologie. Ze względu na lata doświadczenia w tworzeniu materacy i stosowaniu innowacji z wielu dziedzin, materace Hilding zapewniają regenerujący sen, zdrowy kręgosłup oraz komfortowy i higieniczny wypoczynek.

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfolio firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

 

Materiał partnera