Jesteśmy przekonane, że niejedna z was zauważyła, że latem trwałość perfum zdecydowanie się obniża (pomimo tego, że wciąż używamy tego samego zapachu i aplikujemy go w podobny sposób jak dotychczas). Powód jest prosty – wysokie temperatury i pot obniżają intensywność perfum! Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby temu zapobiec i móc cieszyć się ulubionym zapachem bez konieczności nieustannego sięgania po flakonik z zapachem.

Pamiętaj o nawilżaniu

Perfumy dłużej utrzymują się na dobrze nawilżonym ciele, dlatego latem pamiętaj o regularnym balsamowaniu się. Możesz również tuż przed użyciem perfum wziąć odrobinę bezzapachowego balsamu do ust i posmarować nim miejsca na ciele, po których później się popsikasz. Np. za uchem lub na zgięciu łokcia.

ZOBACZ TEŻ: KIM KARDASHIAN WYPUSZCZA NA RYNEK NOWĄ, WAKACYJNĄ LINIĘ PERFUM! SĄ UROCZE!

Chroń butelki przed słońcem

Perfumy nie lubią słońca, dlatego przetrzymywanie ich w nasłonecznionych miejscach to duży błąd. Zwróć uwagę na to, gdzie stoją Twoje flakoniki. Może na półce, gdzie zimą nie docierało słońce, a teraz promienie słoneczne świecą wprost na nie?

Wspomóż się żelem pod prysznic

Jeśli producent Twoich ulubionych perfum wypuścił na rynek również balsam o tym samym zapachu (np. kultowa Euphoria od Calvina Kleina) to warto kupić go teraz. To zdecydowanie wzmocni i przedłuży intensywność perfum.

ZOBACZ TEŻ: POCIERASZ NADGARSTEK O NADGARSTEK ABY ROZPROWADZIĆ PERFUMY? TO BŁĄD!

Perfumy zamiast wody perfumowanej lub toaletowej

Te produkty różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również i intensywnością zapachu. Stężenie olejków zapachowych w perfumach jest największe, dlatego jeśli chcesz kupić zapach na lato, to warto zainwestować w buteleczkę perfum.