Instagram to jedna z największych platform społecznościowych. Oprócz zamieszczania tam zdjęć z codziennego życia, wycieczek czy też nowych projektów zawodowych, to także miejsce, które pomaga generować zyski.

Kylie Jenner nie jest już najpopularniejsza na Instagramie

Celebryci, gwiazdy i influencerzy za publikacje postu sponsorowanego mogą zarobić spore sumy pieniędzy. Zazwyczaj jest to związane z liczbą osób obserwujących – im jest ich więcej, tym większa szansa na współpracę z wielkimi markami. Dotychczas tytuł królowej Instagrama należał do Kylie Jenner. Za jeden post zarabiała ona około 1,8 mln dol. W najnowszym rankingu miejsce amerykańskiej celebrytki zajęła inna gwiazda.

Styl preppy w wydaniu Hailey Bieber

Selena Gomez wygrywa ranking i wycofuje się z mediów społecznościowych  

Najczęściej obserwowaną kobietą w mediach społecznościowych nie jest już Kylie Jenner. Choć celebrytka regularnie zamieszcza posty i stara się być w stałym kontakcie ze swoimi fanami, pierwsze miejsce zdobyła inna gwiazda. To Selena Gomez. Okazuje się bowiem, że piosenkarka i była gwiazda Disneya zgromadziła aż 381 mln obserwujących. Z kolei Jenner ma ich 380 mln.

To nie pierwszy raz, gdy Selena Gomez zyskała tytuł najpopularniejszej kobiety na Instagramie. Już kilka lat temu wygrała ranking, ale w 2019 roku wyprzedziła ją Ariana Grande. Teraz Selena powraca na sam szczyt listy i jednocześnie znika z mediów społecznościowych. Artysta już wcześniej wielokrotnie wypowiadała się na temat ich wpływu na jej samopoczucie.

W październiku 2021 roku piosenkarka powiedziała, że ​​wycofa się z mediów społecznościowych, ponieważ ma dość martwienia się o to, co ludzie o niej myślą. Czułam, że moje myśli i wszystko, co robiłam, kręciło się wokół miliona innych ludzi na świecie, którzy mówili mi dobre i złe rzeczy – powiedziała w wywiadzie dla Women’s Wear DailyPowód dla którego i tym razem wycofuje się z mediów społecznościowych jest bardzo podobny. Selena Gomez chce odpocząć od skandali, które narastają wokół jej osoby. Artystka musi nieustannie mierzyć się z hejtem. Użytkownicy popularnych aplikacji komentują jej wygląd i doszukują się ukrytych i nieszczerych intencji w jej relacjach z innymi gwiazdami popkultury. Temat jej byłego związku z Justinem Bieberem i rzekomy konflikt z jego żoną Hailey Bieber również jest tematem publicznych sensacji.

Selena Gomez przerywa milczenie i reaguje na usunięty film Hailey Bieber

Artystka wydała krótkie oświadczenie w formie relacji na żywo, w którym wytłumaczyła swoim fanom powody decyzji o tymczasowym zaprzestaniu korzystania z mediów społecznościowych. U mnie wszystko jest w porządku. Kocham siebie taką, jaką jestem. Nie przejmuję się tym, że przytyłam. Lubię i taką wersję siebie. Jednak zdecydowałam, że zrobię sobie przerwę od mediów społecznościowych, bo to, co tu się dzieje, jest trochę głupie. Mam 30 lat i jestem na to za stara. Kocham was bardzo! – powiedziała Gomez. Dodała także, że czuje się szczęśliwa i docenia fakt, że ma wokół siebie prawdziwych przyjaciół i najlepszych fanów na świecie, którzy zawsze ją wspierają.