Księżna Diana jest jedną z najbardziej kultowych postaci w historii Wielkiej Brytanii i dekady po jej śmierci jest ceniona dokładnie tak samo jak za życia. Urodzona w 1961 roku, księcia Karola spotkała po raz pierwszy w wieku 16 lat w 1977 roku. Za mąż wyszła w roku 1981, w wieku lat 20.

Książęca para doczekała się dwójki dzieci, księcia Williama i księcia Harry’ego. W 1996 roku postanowili się rozwieść, a w rezultacie Diana otrzymała ugodę w wysokości 17 milionów funtów, a także zapewnienie wypłaty  400 000 funtów rocznie. Warto nadmienić, że urodziwszy się w arystokratycznej rodzinie, Dianie nigdy nie brakowało pieniędzy.

Kristen Stewart jako księżna Diana w nadchodzącej premierze filmu Spencer. Wygląda identycznie?

Diana Spencer zostawiła miliony swoim dwóm synom

Według Celebrity Net Worth, wartość netto księżnej Diany w chwili jej śmierci wynosiła aż 25 milionów dolarów. Po jej śmierci majątek księżnej został przekazany na fundusz powierniczy dla synów, którzy byli wówczas niepełnoletni. Synowie mieli odziedziczyć pieniądze, gdy skończą 30 lat. Po latach kwota ta wzrosła i każdy syn Lady Di otrzymał około 40 milionów dolarów.
Młodzi książęta odziedziczyli nie tylko pieniądze; pozostawiono im również suknię ślubną matki i trochę biżuterii. William odziedziczył jej cenny złoty zegarek Cartier – prezent od ojca Diany. Gdyby jednak Diana nie wyszła za księcia Karola i tak byłaby bezpieczna finansowo. Według Daily Express niektórzy członkowie jej rodziny – w tym jej brat Charles – są warci ponad 89 milionów funtów, co stanowi równowartość ponad 120 milionów dolarów.

Internauci twierdzą, że księżniczka Charlotte wygląda na tym zdjęciu jak młoda księżna Diana

Sonda

Diana Spencer

Chcecie przeczytać więcej ciekawostek o Lady Di?